UkraineNOW

 

 

Искать


 

НОВИНИ
Автор

Автор

Автор-редактор статей

    В умовах дії карантину відділ державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області продовжує надавати вичерпну інформацію щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу COVID-19 та надавати консультації з охорони праці.

    Так, протягом тижня було проведено 67 технічних консультацій посадовим особам підприємств, зайнятих в будівництві та торгівлі. Таким є також ПП «АВТОЛАЙН – КОМПАНІ», де начальник відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Вікторія Кленнікова та її заступник Артем Авраменко довели до відома посадовим особам інформацію щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про охорону праці.

    Також були надані рекомендації, як реалізувати карантинні заходи без порушень прав працівників, а саме: надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, передбачених законодавством; надання відпусток без збереження заробітної плати за заявою працівників; встановлення працівникам неповного або скороченого робочого часу; запровадження роботи змінами; тимчасове запровадження дистанційної роботи; введення простою.

    Протягом тижня фахівці відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області продовжували роботу з виконання Окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці від 09.06.2020 № 189/1/4.4.1-20 щодо проведення інформаційної та роз'яснювальної роботи про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

    Робота проводилася з суб'єктами господарювання всіх форм власності у сферах оптової та роздрібної торгівлі пальним, будівництва, надання послуг, транспорту та їх працівниками.

    Фахівцями відділу, як інспекторами праці, було організовано 40 безпосередніх візитів на підприємства, де проведена інформаційна та роз'яснювальна робота по питаннях запобігання використанню не задекларованої праці та нещасним випадкам на виробництві.

    Під час візитів до суб’єктів господарювання також здійснювалися превентивні заходи: надавалися технічні консультації про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про охорону праці, проводився аналіз наявності порушень та відповідна роз'яснювальна робота щодо їх профілактики.

    Окремим питанням під час роз'яснювальної роботи приділялося змінам до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, зазначених в Постанові Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 207. Роботодавці і працівники забезпечувалися, за проханням, нормативно-технічною інформацією в електронному вигляді.

    Урядом активізовано роботу щодо введення превентивних, попереджувальних і профілактичних заходів, з метою уникнення можливості проникнення і розповсюдження коронавірусу інфекції СОVID-19 в країні.

    Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 №1069, Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо засобів індивідуального захисту.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 226 затверджено Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, у зв’язку з чим Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761 (далі – Технічний регламент), доповнено пунктом 11 , який регламентує, що на час дії пунктів 4 і 5 розділу І Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, включені до переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224.

    Для введення в обіг засобів індивідуального захисту, включених до зазначеного переліку, заявник подає до Держпраці заяву із зазначенням:

 • мети ввезення,
 • інформації щодо виробника,
 • назви виробів, код згідно з УКТЗЕД
 • номера партії або серійного номера,
 • обсягу партії,
 • дані щодо призначення виробу та способу дії.

    Заява подається дистанційно на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (або у інший спосіб) до територіального органу Держпраці за місцем державної реєстрації заявника. За результатами опрацювання поданих документів, Держпраці видає заявнику повідомлення про введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я. Розгляд документів та видача повідомлення здійснюються на безоплатній основі. З метою оперативного надання повідомлення рекомендуємо використовувати шаблон заяви (додається).

    За додатковою інформацією можна звертатись до сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100, за телефоном (06451) 7-37-49, 095-923-21-46 або за електронною адресою Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

    Фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, які здійснюють нагляд за забезпеченням відповідності продукції, що вже перебуває в обігу на ринку, вимогам технічних регламентів та відсутності загроз будь-яким суспільним інтересам роз’яснюють наступне.

    Відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072 (далі – Вимоги): виробниче обладнання, що надається працівнику та використовується ним, має бути технічно справним і відповідати:

 • вимогам відповідних технічних регламентів, якщо виробниче обладнання виготовлене після дати набрання чинності такими технічними регламентами;
 • мінімальним вимогам безпеки, наведеним у розділі ІІІ цих Вимог, а також нормативно-правовим актам з охорони та гігієни праці, якщо виробниче обладнання виготовлене до дати набрання чинності відповідними технічними регламентами, дія яких поширюється на таке виробниче обладнання, або технічні регламенти щодо відповідного виробничого обладнання відсутні.

    На АЗС, АГЗС та АГЗП можуть експлуатуватись наступні види обладнання, що підпадають під дію технічних регламентів, віднесених до сфери відповідальності Держпраці: 

 1. Обладнання, що працює під тиском;
 2. Обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах;
 3. Машини та устаткування;
 4. Рухоме обладнання, що працює під тиском.

    Таким чином, якщо суб’єкти господарювання, під час провадження своєї господарської діяльності, експлуатують вищезазначене обладнання, виготовлене після дати набрання чинності такими технічними регламентами, повинні впевнитись у їх відповідності встановленим вимогам.

     Достатнім підтвердженням відповідності обладнання відповідним технічним регламентам вважається наявність на кожній одиниці обладнання маркування знаком відповідності технічним регламентам, нанесеним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» та супроводження зазначеного обладнання декларацією про відповідність технічному регламенту, складеною з урахуванням вимог, визначених відповідними технічними регламентами.

    Повний перелік видів продукції та нормативно-правових актів, дія яких поширюється на відповідні вид продукції визначено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд».

    За додатковими роз’ясненнями та інформацією щодо відповідності обладнання вимогам технічних регламентів можна звертатись до Інформаційно-консультаційного пункту з питань дозвільної системи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100, або за телефоном (06451) 7-37-49.

    Фахівцями Головного управління Держпраці у Луганській області (далі - Головне управління) проведено позапланові заходи ринкового нагляду на товаристві з обмеженою відповідальністю, яке здійснює виробництво та реалізацію обладнання, що працює під тиском, а саме: вогнегасників водяних шахтних закачаних ВВШ-9(з) та вогнегасників порошкових ВП-8 на які поширюється дія Технічного регламентну безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого Постановою КМУ № 35 від 19.01.2011р.

    Під час проведення перевірок характеристик продукції інспекторами Головного управління були встановлені факти невідповідності зазначеної продукції встановленим вимогам. За результатами перевірок у відношенні суб’єкта господарювання була винесена постанова про накладення штрафу за порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам) та винесені рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, шляхом приведення вказаної продукції у відповідність зі встановленими вимогами.

    Слід зазначити, що виробником вогнегасників виявлені порушення усунені у повному обсязі. Таким чином, завдяки проведеній перевірці, вказана продукція була приведена у відповідність до вимог чинного законодавства України, задля її безпечної експлуатації.

    За додатковою інформацією можна звертатися до сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: вул. Малиновського, буд. 1А, каб. 22, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100, за телефоном (06451) 7-37-49, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

    Згідно окремого доручення Т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці від 02 липня 2020 року № Д-226/1/3.5-20 посадовими особами Головного управління Держпраці у Луганській області 02 липня 2020 року проведена спільна нарада з заступником директора Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

    Робоча зустріч була присвячена своєчасному наданню результатів епідемічного розслідування захворювань медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. В ході наради були обговорені питання, які виникають при проведенні епідемічних розслідувань та вироблені пріоритетні напрямки для подальшої роботи.

    Наказом Т.в.о Голови Державної служби України з питань праці Віталія Сажієнка від 26.06.2020 №52-кт призначено Марину Мартинюк Т.в.о. начальника, першим заступником начальника Головного управління Держпраці у Луганській області.

    01 липня відбулось урочисте представлення нового керівника колективу Головного управління Держпраці у Луганській області та нарада за участі керівників структурних підрозділів Головного управління.

    В ході наради Марина Мартинюк наголосила на важливості сумлінного виконання поточних доручень та активної роботи з вирішення завдань, поставлених Державною службою України з питань праці перед її Територіальними управліннями.

    Окрему увагу керівників структурних підрозділів Головного управління було звернуто на проведенні активної інформаційної кампанії серед роботодавців Луганської області щодо легального працевлаштування із суворим дотриманням усіх протиепідемічних заходів, відповідно до Постанови Кабміну від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». 

Страница 1 из 63

Дополнительная информация