UkraineNOW

 

 

Искать


 

НОВИНИ
Автор

Автор

Автор-редактор статей

    16 липня у м. Сєвєродонецьку, в приміщенні Луганської обласної державної адміністрації, відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка розглянула питання про заходи із протидії поширенню на території Луганської області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

    Головував на засіданні голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай. Участь у засіданні комісії взяли члени комісії, серед яких були посадові особи облдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та, зокрема, Т.в.о. начальника, перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Луганській області Марина Мартинюк.

    В ході засідання його учасники заслухали доповіді відповідальних осіб, які оприлюднили данні епідеміологічного спостереження за розповсюдженням захворюваності на гостру респіраторну вірусну інфекцію COVID-19, які не свідчать про погіршення епідеміологічної ситуації внаслідок раніше прийнятих рішень регіональної комісії з питань ТЕБ і НС щодо послаблення в області карантинних протиепідемічних заходів. Було наголошено, що наразі територія Луганської області не відноситься до території зі значним поширенням COVID-19 та не потребує запровадження посилених протиепідемічних заходів.

    За результатом обговорення зазначеної інформації комісією було прийнято низку рішень. А саме:

 • лишити без змін раніше прийняті послаблення протиепідемічних заходів на території області;
 • продовжити проведення регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину;
 • продовжити інформування громадськості, у тому числі через ЗМІ, щодо необхідності виконання заходів із запобігання захворюванню та подальшому поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

    Згідно ст. 53 Кодексу України про надра, користувачами надр при розробці родовищ корисних копалин повинне бути забезпечено проведення маркшейдерських робіт. При цьому, ст. 24 Гірничого закону України визначено, що одними з документів, які дають право на ведення гірничих робіт є маркшейдерська документація, що повинна вестися відповідно до вимог правил безпеки, правил технічної експлуатації та інших нормативно-правових актів.

    З метою виконання вказаних вище вимог законодавства та відповідно до п. 1.4 Інструкції з виконання маркшейдерських робіт (НПАОН 0.00-1.01-85) (далі — Інструкція) для виконання маркшейдерських робіт підприємство з видобутку корисних копалин зобов’язане мати в своєму складі маркшейдерську службу. На керівника підприємства покладається відповідальність за укомплектування маркшейдерської служби необхідним штатом працівників і робітників, забезпечення її спеціально обладнаними приміщеннями, автотранспортом, інструментами, приладами і матеріалами. Штат маркшейдерської служби встановлюють виходячи з необхідності своєчасного виконання всього комплексу маркшейдерських робіт; враховуються вид корисної копалини, геологічна будова родовища, гірничотехнічні фактори, обсяги і технологію ведення гірничих, а при відкритих способах розробки — кліматичні умови регіону.

    Відповідно до п. 1.10 Інструкції всі маркшейдерські роботи повинні проводитися з контролем. Інструменти і прилади, які використовуються при проведенні вимірювань, досліджують і перевіряють з метою встановлення їх придатності для виконання робіт, дотримуючись вимог інструкцій по експлуатації приладів.

    Згідно п. 1.12 цієї ж Інструкції гірниче підприємство повинно мати Книгу маркшейдерських вказівок, в яку маркшейдери записують виявлені відхилення від проекту ведення гірничих робіт і необхідні попередження з питань, що входять до компетенції маркшейдерської служби. Крім того, п. 1.13 передбачено, що маркшейдерська служба гірничого підприємства зобов’язана вести журнал обліку стану маркшейдерської опорної геодезичної мережі і картограми відповідності топографічних планів сучасному стану місцевості.

    Гірниче підприємство повинно мати передбачену Інструкцією обов’язкову маркшейдерську документацію, що складається з журналів вимірювань, обчислювальної та графічної документації. Маркшейдерська документація зберігається в маркшейдерському відділі гірничого підприємства. В той же час необхідно відмітити, що Інструкцією встановлені чіткі вимоги до приміщення маркшейдерської служби (додаток 1 до підрозділу 1.4). Відповідальність за повноту, достовірність і збереження документації, за своєчасне її складання або поповнення відповідно до вимог Інструкції несуть головний інженер, головний маркшейдер і головний геолог підприємства. При цьому, відповідальність за забезпечення необхідних умов зберігання і використання документації несе керівник гірничого підприємства.

    Крім того необхідно зазначити, що маркшейдерські роботи є одним з видів робіт підвищеної небезпеки. В свою чергу згідно додатку 6 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107 (далі — Порядок), маркшейдерські роботи віднесені до видів робіт підвищеної небезпеки, які здійснюються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, що також передбачається ст. 21 Закону України «Про охорону праці». Порядок подачі та реєстрації відповідної декларації визначений п. 21 Порядку.

Джерело: http://oppb.com.ua/news/marksheyderske-zabezpechennya-na-pidpryyemstvi

    IMG 20200715 103515Відділ державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області інформує, що працівники відділу продовжують здійснення превентивних заходів з працівниками суб’єктів господарювання області, які піднаглядні відділу та на суб’єктах господарювання сфер оптової та роздрібної торгівлі, будівництва, транспорту, надання послуг та ін.

    В ході превентивних заходів інспектори відділу наголошують на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та надають роз’яснення щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про охорону праці на підприємствах. Також проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота з попередження та профілактики захисту працівників суб’єктів господарювання від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

    Так, з початку тижня проведено 85 безпосередніх візитів та надання технічних консультацій на робочих місцях суб’єктів господарювання. Особлива увага звертається на наявність у працівників засобів індивідуального захисту, антисептиків, дотримання соціальної дистанції та створення умов праці, необхідних для безпечного виконання робіт.

    Активне проведення працівниками відділу державного нагляду в газовому комплексі інформаційної та роз’яснювальної роботи, забезпечення роботодавців та працівників технічною інформацією та консультаціями триває.

    Щороку, 16-го липня в Україні відзначають своє професійне свято люди, які своєю щоденною сумлінною працею роблять неоціненний внесок у   розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій різних сфер діяльності, а отже, і у розвиток національної економіки в цілому.

    Сектор ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області постійно проводить заходи з виявлення небезпечної нехарчової продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069 за Державною службою України з питань праці затверджено наступний перелік видів нехарчової продукції щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд:

 • прості посудини високого тиску;
 • ліфти і компоненти безпеки для ліфтів;
 • канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки;
 • обладнання, що працює під тиском;
 • засоби індивідуального захисту;
 • вибухові матеріали промислового призначення;
 • обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах;
 • машини та устаткування;
 • рухоме обладнання, що працює під тиском;
 • знаки безпеки і захисту здоров’я працівників.

    Нагадуємо керівникам та працівникам медичних установ, що згідно п. 6 «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», затвердженого постановою КМУ від 22.03.2001 року за № 270 (далі – Порядок) лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або були доставлені потерпілі внаслідок нещасних випадків, протягом доби надсилають письмове повідомлення за встановленою формою про кожний нещасний випадок, що стався внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до органу державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

    Тож, звертаємо увагу співробітників медичних установ Луганської області на необхідності надсилати до Головного управління Держпраці у Луганській області, на адресу: вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100 або на e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., письмові повідомлення про нещасні випадки, що сталися внаслідок споживання (користування) вищезазначеної нехарчової продукції.

    Чи повинен працівник, який пройшов навчання, та перевірку знань з питань охорони праці за основним місцем роботи, проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві, де працює за сумісництвом?

    Навчання та перевірка знань з питань охорони праці проводиться роботодавцем з урахуванням специфіки виробництва та вимог актів, що діють виключно в межах даного підприємства.

    Навчання працівників з питань охорони праці закінчується перевіркою знань з питань охорони праці, яка проводиться за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їх функціональних обов’язків.

    Особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, форма якого наведена в додатку 2 до пункту 3.14 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірка знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 р. № 15 (далі — Типове положення).

    В посвідчені зазначається посада, місце роботи працівника чи посадової особи та перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці і з безпечного виконання конкретних видів робіт, в обсязі яких працівник пройшов перевірку знань. Цей перелік нормативно-правових актів з охорони праці складається для конкретного підприємства, яке є замовником навчання.

    Таким чином, при працевлаштуванні в порядку сумісництва на інше підприємство працівник проходить навчання та перевірку знань з питань охорони праці як новоприйнятий працівник відповідно до вимог, передбачених Типовим положенням.

Джерело: http://oppb.com.ua/news/chy-prohodyat-sumisnyky-navchannya-z-ohorony-praci

Страница 1 из 68

Дополнительная информация