UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 13 Січень 2021 13:18

З електротехнічним персоналом ТОВ «ЕНЕРДЖИ ФОРС» проведено консультацію щодо безпечної експлуатації електроустановок

Оцените материал
(0 голосов)

    З початку поточного року, в умовах дії карантину, фахівцями відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з керівництвом та працівниками суб’єктів господарювання області з метою підвищення рівня безпеки праці та ефективності роботи підприємств Луганської області.

    Так, 12 січня з електротехнічним персоналом ТОВ «ЕНЕРДЖИ ФОРС» проведено консультацію щодо Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів. Під час консультації було наголошено, що під час експлуатації електроустановок необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в НПАОП 40.1–1.21–98.

    Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів поширюються на суб’єктів господарювання, які організовують або виконують роботи в електроустановках і встановлюють вимоги безпеки і охорони праці під час здійснення монтажу (демонтажу) обладнання, ремонту, реконструкції, експлуатації об`єктів.

    Правила встановлюють єдиний порядок організації і виконання робіт в електроустановках з метою забезпечення безпеки працівників. Роботи в електроустановках стосовно їх організації поділяються на такі, що виконуються: за нарядом-допуском (далі нарядом), за розпорядженням та в порядку поточної експлуатації

    Організаційними заходами, якими досягається безпека робіт в електроустановках, є:

 • затвердження переліку робіт, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації;
 • призначення осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт;
 • оформлення робіт нарядом, розпорядженням або затвердженням переліку робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації;
 • підготовка робочих місць;
 • допуск до роботи;
 • нагляд під час виконання робіт;
 • переведення на інше робоче місце;
 • оформлення перерв в роботі та її закінчення.

    Технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт. Для підготовки робочого місця до роботи, яка вимагає зняття напруги, слід вжити у вказаному порядку таких технічних заходів:

 • здійснити необхідні відключення і вжити заходів, що перешкоджають помилковому або самочинному ввімкненню комутаційної апаратури;
 • вивісити заборонні плакати на приводах ручного і на ключах дистанційного керування комутаційною апаратурою;
 • перевірити відсутність напруги на струмовідних частинах, які слід заземлити для захисту людей від ураження електричним струмом;
 • встановити заземлення (ввімкнути заземлювальні ножі, встановити переносні заземлення);
 • обгородити, за необхідності, робочі місця або струмовідні частини, що залишилися під напругою, і вивісити на огородженнях плакати безпеки. Залежно від місцевих умов, струмовідні частини обгородити до чи після їх заземлення.

    Під час оперативного обслуговування електроустановки двома і більше працівниками в зміну перелічені в цьому пункті заходи мають виконувати два працівники. В разі одноособового обслуговування їх може виконувати одна особа, крім накладання переносних заземлень і здійснення перемикань, що проводяться на двох і більше приєднаннях в електроустановках напругою понад 1000В, які не мають діючих пристроїв блокування роз’єднувачів від неправильних дій.

Прочитано 164 раз Последнее изменение Середа, 13 Січень 2021 13:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация