UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 13 Січень 2021 08:38

З початку року фахівцями Головного управління Держпраці було продовжено інформаційно-роз'яснювальну роботу із суб'єктами господарювання

Оцените материал
(0 голосов)

    З початку 2021 року, в умовах дії карантину, фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області продовжували надавати вичерпну інформацію щодо запобіганню розповсюдження коронавірусу COVID-19 та надавати консультації з охорони праці та трудових вiдносин. На виконання окремого доручення Голови Держпраці Д-203/1/3.5-20 від 23.06.2020 посадовими особами відділу здійснюються інформаційні відвідування суб`єктів господарювання з метою забезпечення безпечних умов праці з урахуванням протиепідемічних заходів.

    Так, 11 січня у ТОВ «Машремприлад» проведено семінар щодо правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями. Під час проведення семінару було зазначено, що під час виконання робіт з інструментом та пристроями необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями НПАОП 0.00-1.71-13. В ході заходу його учасникам були надані наступні роз’яснення.

    Забороняється під час виконання робіт на металообробних верстатах токарної групи: користуватись затискними патронами, у яких спрацьовані робочі площини кулачків; працювати з необертовим центром задньої бабки при швидкісному різанні; працювати без закріплення патрона сухарями для запобігання самовідвертанню при реверсуванні; гальмувати обертання шпинделя натискуванням руки на обертові частини верстата або деталі; перебувати між деталлю та верстатом під час установлення деталі на верстат; притримувати руками кінець важкої деталі або заготовки, що відрізається; класти деталі, інструмент та інші предмети на станину верстата та кришку передньої бабки.

    Не дозволяється виконувати роботи на свердлильних верстатах у рукавицях, рукавичках або із забинтованими кистями рук. Установлювати і знімати великогабаритні деталі необхідно в рукавицях і тільки після зупинення верстата.

    Гільйотинні ножиці для різання листового металу повинні бути оснащені: запобіжними пристроями, зблокованими з пусковими механізмами для унеможливлення потрапляння пальців рук працівника під ножі та притискачі; столом, установленим на рівні нерухомого ножа; напрямною та запобіжною лінійками; регульованими упорами для обмеження подавання листа, що розрізується; механічними або гідравлічними притискачами для фіксації металу, що розрізується; роз’єднувальними пристроями, що запираються для здійснення вимикання електродвигуна під час простоювання або перерви у роботі ножиць; закриті по околу спеціальні огородження для запобігання доступу до циліндричних притискачів, установлених перед огороджувальним (захисним) пристроєм зони ножів.

    З метою підвищення рівня безпеки праці та ефективності роботи відділу щодо запобігання виробничого травматизму та зниження його рівня та на виконання окремого доручення Голови Держпраці Д-496/1/4.4-20 від 28.12.2020 посадові особи відділу проводять аналіз стану організації безпеки праці на підприємствах з метою визначення найбільш ризиконебезпечних галузей виробництва. На підставі проведеного аналізу розробляється Профіль безпеки праці.

        

Прочитано 167 раз Последнее изменение Середа, 13 Січень 2021 08:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация