UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 04 Грудень 2020 06:31

Фахівець Головного управління Держпраці провела онлайн-нараду з інспектором праці Марківської об’єднаної селищної громади

Оцените материал
(1 Голосовать)

    04 грудня 2020 року відбулась онлайн-нарада головного державного інспектора відділу державного нагляду в сфері трудових відносин управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області та інспектора праці Марківської об’єднаної селищної громади.

    Під час проведення онлайн-наради було надано роз’яснення щодо роботи у святковий та неробочий день.

    Робота у святковий та неробочий день завжди оплачується в подвійному розмірі. І лише після досягнення згоди сторін працівнику за його бажанням може бути надано інший день відпочинку.

viber image 2020 12 04 08 06 271

    Чинне трудове законодавство передбачає гарантії в разі залучення працівників до роботи у вихідні, святкові або неробочі дні. За загальним правилом, визначеним частиною першою статті 71 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП), робота у вихідні забороняється. Така заборона поширюється на залучення працівника до роботи не в загальний вихідний — неділю, а у вихідний конкретного працівника.

    Залучення окремих працівників до роботи у вихідні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства або профспілкового представника і лише у виняткових випадках, визначених законодавством та частиною другою статті 71 КЗпП, а саме для:

  • відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
  • відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
  • виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства в цілому або його окремих підрозділів;
  • виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

   Перелік святкових і неробочих днів встановлено статтею 73 КЗпП. Робота в ці дні не проводиться. Залучення працівників до роботи допускається у випадках та в порядку, передбачених статтею 71 КЗпП. Згідно зі статтею 72 КЗпП та частиною третьою статті 107 КЗпП робота у вихідний може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Прочитано 198 раз Последнее изменение П'ятница, 04 Грудень 2020 06:45
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация