Версия для печати
Четвер, 12 Листопад 2020 13:34

Інспектор праці Головного управління Держпраці взяла участь в онлайн-нараді з роботодавцями Білокуракинщини

Оцените материал
(1 Голосовать)

    На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17 лютого 2020 року № 6698/01/1-20 в Білокуракинському районному центрі зайнятості відбулася онлайн-нарада 12 листопада 2020 року. Інспектори праці спільно з спеціалістами центру зайнятості продовжують інформувати роботодавців району з питань легалізації трудових відносин, відповідальності за порушення чинного законодавства.

    В ході заходу роботодавці були проінформовані про продовження роботи по детінізацію ринка праці та недопущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Обговорені питання про особливості укладення трудових договорів, про важливості легалізації трудових відносин, а також перелік кадрових документів, які мають бути у фізичних осіб-підприємців, що приймають на роботу працівника.

    Нелегальна зайнятість - це використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин, її ще називають «тіньовою» зайнятістю. Для цього роботодавцями, крім традиційного, використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну (належним чином не оформленого) або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, тощо.

    При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи себе, що на період стажування можна працівників офіційно не оформляти і безпідставно відтерміновують на деякий час укладення трудового договору.

    Слід знати, що прийняття на роботу працівників під виглядом стажування, без проведення відповідної оплати, є порушенням законодавства про працю і ознакою застосування примусової праці, використання якої заборонено ст. 43 Конституції України і нормами міжнародного права.

     Випробувальний термін згідно чинного законодавства може бути застосований роботодавцем тільки після офіційного працевлаштування найманої особи. Умова про випробування повинна бути обумовлена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. Причому в період випробування на працівників також поширюється законодавство про працю.

Прочитано 245 раз Последнее изменение Четвер, 12 Листопад 2020 13:36
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии