UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 29 Жовтень 2020 07:22

Інспектор Головного управління Держпраці взяла участь в онлайн-конференції з питань легалізації трудових відносин

Оцените материал
(1 Голосовать)

    27 жовтня 2020 року в консалтинговому центрі Старобільського районного центру зайнятості пройшла чергова онлайн-конференція за допомогою програми ZOOM. Участь у цьому заході взяла головний державний інспектор управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області.

    Під час цього та подібних заходів інспектори праці спільно з спеціалістами центру зайнятості продовжують інформувати роботодавців району з питань легалізації трудових відносин, відповідальності за порушення чинного законодавства.

    В ході зазначеної онлайн-конференції роботодавці, які приєдналися до підключення, були поінформовані про загальні положення трудового законодавства. Учасники заходу разом обговорили питання про особливості укладення трудових договорів, про важливість легалізації трудових відносин, а також перелік кадрових документів, які мають бути у фізичних осіб-підприємців, що приймають на роботу працівника.

    Зокрема, звернено увагу, що згідно статті 21 Кодексу законів про працю України (далі – КЗПП) угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін - є трудовим договором.

    Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

    Недопущення до проведення заходу контролю з питань допуску працівників до роботи без належного оформлення трудових відносин, створення перешкод у проведенні заходу - у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Прочитано 217 раз Последнее изменение Четвер, 29 Жовтень 2020 07:24
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация