UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 22 Травень 2020 08:44

Фахівці Головного управління Держпраці продовжують надавати роз’яснення в дистанційному режимі представникам суб’єктів господарювання

Оцените материал
(0 голосов)

    Фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області продовжують проведення превентивних заходів з працівниками піднаглядних підприємствам Луганської області. В умовах карантину такими превентивними заходами є наради в онлайн форматі та консультації за телефоном.

    Основними питаннями, які роз’яснюють фахівці Головного управління Держпраці представникам підприємств є питання щодо тих чи інших розділів таких нормативно-правових актів з охорони праці, як: НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників», НПАОП-0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями», НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» тощо.

    В ході зазначених превентивних заходів інспекторами відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні надаються вичерпні роз’яснення щодо певної теми. Так, наприклад, нещодавно, інспектором відділу були надані роз’яснення про вимоги до організації та забезпечення безпеки на робочих місцях (НПАОП 0.00-7.11-12). Фахівцем Головного управління Держпраці було звернуто увагу представника підприємства на наступне.

    На підприємстві повинні бути створені для кожного працівника здорові і безпечні умови праці. При цьому необхідно дотримуватись таких основних принципів запобігання небезпекам:

  • виключення небезпек, якщо це є можливим і реальним;
  • обмеження небезпек, яких уникнути неможливо;
  • усунення небезпек у їх першоджерелах, виключення або максимальне обмеження впливу небезпечних і шкідливих виробничих чинників;
  • забезпечення пріоритету колективних засобів захисту над індивідуальними;

    Працівники мають бути поінформовані та проінструктовані щодо дій, необхідних у разі виникнення на підприємстві аварійних ситуацій, пов’язаних з безпосередньою загрозою для їх життя і здоров’я, та про вжиті або такі, що мають бути вжитими, запобіжні і захисні заходи.

    Роботодавець забезпечує повну і вичерпну інформацію працівників та їх уповноважених представників з питань охорони праці про можливі небезпечні ситуації, про вжиті заходи для їх запобігання або їх ліквідації та про дії працівників у аварійних ситуаціях.

    Для забезпечення належного виконання цих заходів роботодавець призначає відповідальних осіб, забезпечує їх підготовку і спорядження відповідно до небезпечності виробництва, масштабів і специфіки підприємства.

Прочитано 226 раз Последнее изменение П'ятница, 22 Травень 2020 08:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация