UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 23 Січень 2020 13:21

Головне управління Держпраці надає роз’яснення щодо деяких аспектів атестації робочих місць

Оцените материал
(0 голосов)

   Чи потрібно організовувати та проводити атестацію робочих місць, якщо джерело шкідливих і небезпечних факторів несприятливо впливаючих на здоров’я працівників, зараз або в майбутньому, стосується не багатьох робочих місць?

   На початку роботодавець повинен забезпечити робітнику своє робоче місце, створивши безпечні та нешкідливі умови праці.

   Але від керівника залежить далеко не все. Виробництво може бути пов’язане з фактором підвищеної небезпеки та шкідливості. У такому випадку роботодавець зобов’язан компенсувати працівнику пільги за «шкідливу працю», згідно з нормами чинного законодавства: надання додаткової відпустки; встановлення підвищеної оплати праці; забезпечення видачи спецодягу та засобами індивідуального захисту; видача молока та лікувально-профілактичного харчування. За результатами атестації визначається чи отримає працівник право на пенсію за віком на пільгових умовах.

   Роботодавці частіше за все почувши фразу «атестація робочих місць за умовами праці», уявляють собі гори нудних та незрозумілих документів й виникає одразу бажання перекласти це питання на потім.

   Таким чином робимо висновки: атестацію робочих місць потрібно проводити обов’язково лише при наявності небезпечних та шкідливих умов, усі інші випадки не є обов’язком роботодавця, а здійснюються за його правом. Однак проведення атестації для роботодавця рекомендується у будь-яких випадках, бо самостійно визначити шкідливість та небезпечність умов праці він не зможе, за відсутністю спеціальних знань, а не проведення атестації робочих місць призводить до спричинення штрафів та тягне за собою тимчасову зупинку роботи підприємства (до повного усунення порушень).

Прочитано 517 раз Последнее изменение Четвер, 23 Січень 2020 13:23
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация