UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 26 Листопад 2019 07:17

ГУ Держпраці інформує про особливості встановлення випробування при прийнятті на роботу

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує про особливості встановлення випробування при прийнятті на роботу

    Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України, адміністрація підприємства (організації, установи) може встановлювати кандидатові випробування з метою перевірки відповідності робітника або службовця роботі, яка йому доручається. Умова про випробування має бути зазначена в наказі про прийняття працівника на роботу.

    Однак передбачено категорії працівників, яким випробування під час прийняття на роботу не встановлюється. До цієї категорії відносяться:

 • особи, які не досягли 18 років;
 • молоді робітники після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
 • молоді спеціалісти після закінчення вищих навчальних закладів;
 • особи, звільнені в запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
 • інваліди, направлені на роботу відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертизи;
 • особи, обрані на посаду;
 • переможці конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
 • особи, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи;
 • вагітні жінки;
 • одинокі матері, які мають дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
 • особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
 • тимчасові та сезонні робітники;
 • внутрішньо переміщені особи.

    У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, роботодавець повинен виконати визначені законом обов’язки, а саме: роз’яснити працівникові його права та обов’язки і поінформувати про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, права на пільги та компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства та колективного договору; ознайомити з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; надати робоче місце, забезпечити працівника необхідними для роботи засобами. Факт ознайомлення працівник підтверджує своїм підписом.

    Відповідно до статті 27 Кодексу законів про працю України, строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати трьох місяців. В окремих випадках випробування може тривати шість місяців. Для встановлення працівникові такого строку випробування необхідна згода профспілкового комітету.

    Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, вважається, що він витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

    По закінченні випробування, спеціальний наказ (розпорядження) про остаточне прийняття особи, що пройшла випробування, видавати не потрібно.

    Частиною другою статті 28 Кодексу законів про працю України визначено, якщо протягом випробування буде встановлення невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган вправі розірвати трудовий договір. Працівник вправі оскаржити прийняте рішення власника або уповноваженого ним органу в порядку, встановленому для розгляду трудових спорів у питаннях звільнення.

    Разом з тим звільнення повинно бути проведено до закінчення випробовувального терміну.

    Частиною першою пункту 11 статті 40 Кодексу законів про працю України, у разі встановлення власником або вповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконаній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.

 

Прочитано 535 раз Последнее изменение Вівторок, 26 Листопад 2019 07:21
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация