UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 23 Жовтень 2019 13:15

Інспектор ГУ Держпраці провела семінар для працівників Сєвєродонецького обласного дитячого протитуберкульозного санаторію

Оцените материал
(2 голосов)

Інспектор ГУ Держпраці провела семінар для працівників Сєвєродонецького обласного дитячого протитуберкульозного санаторію

    Головним державним інспектором відділу експертизи умов праці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області був проведений семінар на тему «Які робочі місця підлягають атестації». Для участі в семінарі були запрошені представники Сєвєродонецького обласного дитячого протитуберкульозного санаторію.

    В ході заходу інспектор ГУ Держпраці надала учасникам семінару наступну інформацію. Перелік робочих місць, що підлягають атестації, складається на підставі штатного розпису, структури, списку працівників із зазначенням професій підприємств, установ, організацій. Переліком має бути визначено, на яких робочих місцях необхідно проводити санітарно-гігієнічні дослідження, а які робочі місця атестують комісійно. Тож до Переліку робочих місць, що підлягають атестації, необхідно включити:

     1. Робочі місця, на яких зайняті працівники, що мають право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі — пільгова пенсія) згідно з розділом ХІХ Списку № 1 та розділом ХХІV Списку № 2, затверджено постановою КМУ від 01.08.1992 №442. 

     Молодші медичні сестри з догляду за хворими, зайняті у рентгенівських відділеннях (кабінетах), мають право на пільгову пенсію. На це вказує розділ ХХІV Списку № 2. Однак скористатися цим правом працівниця може лише за результатами атестації: має бути підтверджено, що вона зайнята протягом повного робочого дня безпосереднім обслуговуванням хворих. Підстава — журнали обліку обстежень, які проводять у кабінеті, і безпосередня участь у них.

    2. Робочі місця працівників закладів охорони здоров’я, зайнятих на роботах із радіоактивними речовинами з активністю на робочому місці понад 10 мілікюрі радію-226 або еквівалентною за радіотоксичністю кількістю радіоактивних речовин, на гамма-терапевтичних апаратах, а також ремонтом устаткування в цих умовах. Підстава — розділ ХХІІ «Роботи з радіоактивними речовинами та джерелами іонізуючих випромінювань і берилієм» Списку № 1.

     3. Робочі місця працівників, професії і посади яких передбачені розділами «Загальні професії» Списків № 1 та № 2 і які є у штатному розписі лікувального закладу.

     4. Робочі місця, на яких зайняті працівники, що мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими та важкими умовами праці згідно зі Списком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Список № 1290).

     5. Робочі місця, на яких зайняті працівники, що мають право на скорочену тривалість робочого тижня відповідно до Переліку № 163.

     6. Робочі місця, на яких зайняті працівники, що мають право на доплату в розмірі до 12% тарифної ставки за важкі і шкідливі умови праці. Підстава — додаток 6 до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519.

     Увагу учасників семінару було звернуто на те, що у закладах охорони здоров’я проводять:

  • атестацію робочих місць працівників, професії і посади яких передбачені у розділі ХІХ Списку № 1 та розділі ХХІV Списку № 2, — комісійно;
  • атестацію робочих місць працівників, які мають робітничі професії, — у повному обсязі відповідно до Порядку № 442 із проведенням гігієнічних досліджень.

    Під час вибору лабораторії й укладання з нею договору пам’ятайте, що вона має бути атестована Держпраці та МОЗ у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом із МОЗ. Такий порядок затверджений наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 29.05.2018 № 784/1012.

 

Прочитано 383 раз Последнее изменение Понеділок, 28 Жовтень 2019 08:57
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация