UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 09 Жовтень 2019 12:36

На підприємствах Луганщини тривають активні превентивні заходи з охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

На підприємствах Луганщини тривають активні превентивні заходи з охорони праці

    З 03 по 09 жовтня 2019 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме: проведено 3 наради, 3 семінари.

    З посадовими особами та працівниками ТОВ НВП «Рокба», Лисичанське комунальне підприємство «Лисичанський водоканал», ТОВ «Торпром», КП «Кремінський водоканал» та інших підприємств були обговорені питання безпечної експлуатації електроустановок, вимоги порядку проведення інструктажів з охорони праці, безпечне виконання робіт на висоті та інші важливі питання , які стосуються охорони праці на підприємстві.

    Зокрема, 04 жовтня з посадовими особами ТОВ «Квалітет-1» (м. Кремінна) було проведено семінар щодо правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями. Напочатку проведення семінару було зазначено, що під час виконання робіт з інструментом та пристроями необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями НПАОП 0.00-1.71-13. В ході основної частини заходу фахівці ГУ Держпраці звернули увагу учасників семінару на наступне.

    Забороняється під час виконання робіт на металообробних верстатах токарної групи: користуватись затискними патронами, у яких спрацьовані робочі площини кулачків; працювати з необертовим центром задньої бабки при швидкісному різанні; працювати без закріплення патрона сухарями для запобігання самовідвертанню при реверсуванні; гальмувати обертання шпинделя натискуванням руки на обертові частини верстата або деталі; перебувати між деталлю та верстатом під час установлення деталі на верстат; притримувати руками кінець важкої деталі або заготовки, що відрізається; класти деталі, інструмент та інші предмети на станину верстата та кришку передньої бабки.

    Не дозволяється виконувати роботи на свердлильних верстатах у рукавицях, рукавичках або із забинтованими кистями рук. Установлювати і знімати великогабаритні деталі необхідно в рукавицях і тільки після зупинення верстата.

     Гільйотинні ножиці для різання листового металу повинні бути оснащені: запобіжними пристроями, зблокованими з пусковими механізмами для унеможливлення потрапляння пальців рук працівника під ножі та притискачі; столом, установленим на рівні нерухомого ножа; напрямною та запобіжною лінійками; регульованими упорами для обмеження подавання листа, що розрізується; механічними або гідравлічними притискачами для фіксації металу, що розрізується; роз’єднувальними пристроями, що запираються для здійснення вимикання електродвигуна під час простоювання або перерви у роботі ножиць; закриті по околу спеціальні огородження для запобігання доступу до циліндричних притискачів, установлених перед огороджувальним (захисним) пристроєм зони ножів.

     Наприкінці семінару фахівці Головного управління Держпраці надали додаткові роз’яснення учасникам заходу з тих аспектів обговорюваної теми, з яких виникали питання.

     Також у період з 03 по 09 жовтня тривали позапланові перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у трансформаторних підстанціях в частині перевірки питань у відповідності до звернення КП «Кремінський водоканал» та ТОВ «Лисичанський скляний завод». Результати позапланових перевірок були оформлені в актах та приписах, виданих керівникам суб’єктів господарювання.

                                                               

Прочитано 335 раз Последнее изменение Середа, 09 Жовтень 2019 12:38
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация