UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 31 Липень 2019 10:43

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар щодо Дотримання вимог безпеки при підготовці та виконанні операцій з обробітку ґрунту

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар щодо Дотримання вимог безпеки при підготовці та виконанні операцій з обробітку ґрунту

    Протягом останнього тижня липня 2019р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на сільськогосподарських підприємствах області під час організації та виконання операцій з обробки грунту.          

    Зокрема, в Кремінському районі був проведений семінар з працівниками ФГ "Затишне", на тему – «Дотримання вимог безпеки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу під час виконання операцій з обробітку грунту».

    Розпочинаючи захід, інспектор ГУ Держпраці наголосив, що нещасні випадки в АПК найчастіше трапляються під час експлуатації самохідних машин. Це, насамперед, трактори та вантажні автомобілі. Однією із причин нещасних випадків у сільському господарстві є банальна неуважність і порушення працівниками простих норм безпеки праці під час виконання механізованих процесів.

    Увагу аграріїв було звернуто на небезпечні та шкідливі виробничі чинники, які можуть впливати на робітників під час використання сільськогосподарської техніки:

 1. Фізичні - рухомі агрегати й механізми, підвищена температура, запиленість та загазованість повітря робочої зони;  рівень шуму, вібрації,  освітленості робочої зони, статичної електрики;
 2. хімічні - пестициди, агрохімікати, гази розкладання органічних речовин
 3. психофізіологічні - фізичні  та нервово-психічні перевантаження.

    Від цих чинників залежать і професійні ризики. Зокрема, ризики під час роботи на ґрунтооброблювальних, посівних та садильних машинах, під час експлуатації сільськогосподарської техніки:

 • перекидання машини, агрегату;
 • раптове опускання навісного знаряддя;
 • травмування працівника рухомими механізмами машин;
 • наїзд на дорожні перешкоди або на працівника;
 • падіння знаряддя на працівника;
 • втрата стійкості з'єднуваного (агрегатованого) знаряддя;
 • падіння працівника з машин;
 • від'єднання причепу під час руху.

    Протягом проведення основної частини семінару інспектор ГУ Держпраці надав учасникам заходу наступні рекомендації щодо дотримання вимог техніки безпеки під час виконання операцій з обробітку грунту.

 1. Перед початком робіт роботодавець та відповідальні керівники структурних підрозділів повинні:
  • скласти технологічну карту робіт,  до якої включити усі аспекти виробничих операцій, у тому числі з охорони праці;
  • провести інструктажі з охорони праці на робочих місцях з усіма працівниками, медогляди, перевірку знань (особливо механізаторів) щодо дотримання правил безпечного виконання робіт;
  • провести перевірку відповідності машин та обладнання вимогам правил з охорони праці, пожежної безпеки, дорожнього руху та електробезпеки;
  • посилити контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни;
  • не допускати до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, хворобливому або стомленому стані.
  • організувати в польових умовах пункти харчування працівників, надання, за необхідністю, медичної допомоги.
  • забезпечити працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту;
  • не допускати до роботи працівників без засобів   індивідуального   захисту та тих, чиї ЗІЗ знаходяться  в забрудненому, несправному   стані   або  з  простроченими  строками  періодичних випробувань;
 2. Фаховий рівень працівників повинен відповідати виконуваним роботам.
 3. Рух та розміщення  машин, агрегатів,   транспортних засобів на полях необхідно проводити виключно згідно з розробленими технологічними картами.

    Після обговорення цих та інших правил безпеки під час проведення операцій з обробітку ґрунту, учасникам семінару також були нагадані основні засади Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.02-18) щодо:

 • вимоги безпеки під час експлуатації сільськогосподарської техніки;
 • вимоги безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив;
 • вимоги безпеки під час сівби, садіння і догляду за посівами.

    За результатами проведення семінару його учасниками були прийняті наступні рішення: отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно-правових актів. Посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

 

Прочитано 350 раз Последнее изменение Середа, 31 Липень 2019 10:50
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация