UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 25 Липень 2019 08:01

На підприємствах області тривають активні превентивні заходи з профілактики виробничого травматизму

Оцените материал
(0 голосов)

На підприємствах області тривають активні превентивні заходи з профілактики виробничого травматизму

    З 18 по 24 липня 2019 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме: проведено 5 нарад, 3 семінари, 2 лекції та 2 позапланові перевірки стану охорони праці.

    Так, 24 липня провели семінар щодо правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт з працівниками МПП «Континент» (м. Лисичанськ). Напочатку заходу увагу присутніх було звернуто, що під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на виробництві необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт НПАОП 0.00-1.75-15. Під час проведення основної частини семінару інспектори ГУ Держпраці надали його учасникам наступну інформацію.

    Вантажно-розвантажувальні роботи повинні проводитися під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт . Посадова особа або працівник, відповідальний за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт, повинен:

 • визначити спосіб навантаження і розвантаження;
 • зробити розміщення робочої сили;
 • перевірити справність пристосувань і засобів індивідуального захисту;
 • встановити порядок обміну умовними сигналами між стропальником, що подає сигнали, і машиністом підіймально-транспортного устаткування при провадженні робіт механічним способом;
 • провести інструктаж працівникам перед початком робіт.

    Перед підйомом і переміщенням вантажів повинні бути перевірені:

 • справність вантажозахоплювальних пристроїв;
 • наявність на них клейм, етикеток з позначенням дати випробування і вантажопідіймальності;
 • стійкість вантажу і правильність його стропування;
 • відсутність предметів, які перешкоджають переміщенню вантажів.

       Місця стропування, положення центра ваги та величина маси вантажу повинні бути позначені підприємством-виготовлювачем продукції або відправником вантажу.

    Стропування великогабаритних вантажів (металевих, залізобетонних конструкцій) необхідно проводити за спеціальні пристрої, стропувальні вузли або позначені місця залежно від положення центра ваги і маси вантажу. Стропування довгомірних вантажів проводити спеціальною траверсою.

   При переміщенні вантажу підіймально-транспортним устаткуванням перебування працівників на вантажі та під вантажем, а також у зоні його можливого падіння забороняється.

    Переміщення вантажу над приміщеннями і транспортними засобами, де перебувають працівники, забороняється.

    У місцях провадження вантажно-розвантажувальних робіт та у зоні дії вантажопідіймальних механізмів забороняється перебування осіб, не пов’язаних з виконанням цих робіт Після закінчення та у перерві між роботами вантаж, вантажозахоплювальні пристрої та механізми не повинні залишатися в піднятому положенні.

    За результатами обговорення зазначеної інформації було прийнято наступне рішення: керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність дотримання правил охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт.

    Окрім проведення цього семінару, протягом 18 – 24 липня поточного року фахівцями відділу з посадовими особами та працівниками ДП «Сєвєродонецький авторемзавод», ТОВ «Квалітет», ПМП «Принт», ТОВ «Ролет» та інших підприємств були обговорені питання щодо:

 • утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються або обертаються;
 • утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті;
 • дотримання порядку при проведенні розслідування та веденні обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві;
 • правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями;
 • інші важливі питання, які стосуються охорони праці на підприємстві.

    Також у цей період тривали позапланові перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у трансформаторній підстанції в частині перевірки питань у відповідності до звернення КП «Кремінський ВКГ», а також перевірка виконання припису ТОВ НВП «РОКБА» на слюсарно-складальної дільниці. Результати позапланових перевірок були оформлені в актах та приписах, виданих керівникам суб’єктів господарювання.

    Під час проведення позапланових перевірок була звернута особлива увага керівників суб′єкта господарювання на охорону життя і здоров’я усіх працівників, на належні,  безпечні, нешкідливі і здорові умови праці персоналу у процесі їх трудової діяльності, на своєчасність проведення заходів для поліпшення стану охорони праці.

 

Прочитано 381 раз Последнее изменение Четвер, 25 Липень 2019 08:05
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация