UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 23 Липень 2019 08:37

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду зі співробітниками Другого воєнізованого гірничорятувального загону

Оцените материал
(2 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду зі співробітниками Другого воєнізованого гірничорятувального загону

    23 липня 2019р. інспектором відділу експертизи умов праці управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено нараду зі співробітниками Другого воєнізованого гірничорятувального загону з метою регулювання відносин між адміністрацією і працівниками у галузі реалізації прав на здорові та безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, інші пільги і компенсації за роботу в несприятливих умовах праці. В ході заходу його учасникам були надані наступні роз'яснення.

    Відповідно до статті 7 Закону України «Про охорону праці» (далі – Закон) роботодавець може власними коштами додатково встановлювати за колективним договором працівнику пільги й компенсації, не передбачені законодавством. Протягом дії укладеного з працівником трудового договору роботодавець повинен, не пізніш як за 2   місяці,   письмово інформувати працівника про зміни виробничих умов та розмірів пільг і компенсацій, з урахуванням тих, що надаються йому додатково.

    За таких умов потрібно скласти окремий Перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких пропонується встановити пільги і компенсації за рахунок коштів підприємства.

    Згідно статті 13 «Пенсії за віком на пільгових умовах» Закону на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

  • працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
  • працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

    Також інспектор ГУ Держпраці наголосила на важливості проведення атестації робочих місць, яка проводиться не рідше одного разу на 5 років. Позачергова атестація може бути проведена в тому випадку, якщо умови праці на підприємстві істотно змінились. Увагу присутніх було звернуто на необхідності суворого дотримання вимог законодавства щодо надання пільги та компенсації роботи у шкідливих умовах.

    За результатами спільного обговорення теми наради було прийнято рішення про подальше планування виробничої діяльності підприємства з урахуванням розглянутих питань.

Прочитано 481 раз Последнее изменение Вівторок, 23 Липень 2019 08:44
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация