UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 26 Червень 2019 10:27

В ГУ Держпраці відбулась низка лекцій щодо порядку подання та розгляду електронних петицій

Оцените материал
(1 Голосовать)

В ГУ Держпраці відбулась низка лекцій щодо порядку подання та розгляду електронних петицій

    Протягом квітня-червня 2019 року відповідно до плану роботи на ІІ квартал 2019 року головним спеціалістом сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації проведено 6 лекцій для працівників Головного управління Держпраці у Луганській області на тему: «Електронна петиція – особлива форма колективного звернення. Порядок її подання та розгляду».

    Під час лекцій акцентовано увагу на те, що Законом України «Про звернення громадян» передбачено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. 2 липня 2015 року Верховна Рада прийняла зміни до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» у якій встановлено, що особливою формою колективного звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та органів місцевого самоврядування є електронна петиція, та доповнила ІІ Розділ Закону ст. 23-1, де регламентовано порядок подання та розгляду електронних петицій.

    В ході лекцій було зазначено, що для створення електронної петиції ініціатор (особа чи група осіб) має сформулювати суть звернення, розмістити текст на офіційному сайті органу влади, до якого вона спрямована та у змісті електронної петиції в Україні забороняються: заклики до повалення конституційного ладу України, заклики до порушення територіальної цілісності України, заклики до вчинення терористичних актів, пропаганда війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, інформація, що принижує честь і гідність, права і законні інтереси осіб, матеріали та висловлювання, що представляють загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали порнографічного та сексуального характеру, передвиборчі матеріали, комерційні та рекламні матеріали.

    Під час лекцій розглянуті такі питання: де і як оприлюднюється електронна петиція, яку кількість підписів повинна зібрати, в який строк розглядається. Звернуто увагу слухачів також на те, що Президентом України, Кабінетом Міністрів України, народними депутатами України за результатами розгляду електронної петиції можуть бути розроблені та внесені у відповідному законодавчому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, що направлені на вирішення питань, які поставлені в електронній петиції.

    Мета проведення лекцій для працівників Головного управління – роз’яснення поняття електронна петиція та набуття нових знань, які допоможуть їм у подальшій роботі.

 

Прочитано 179 раз Последнее изменение Середа, 26 Червень 2019 10:29
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация