Версия для печати
Вівторок, 11 Червень 2019 08:38

ГУ Держпраці інформує щодо особливості праці молоді та неповнолітніх

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо особливості праці молоді та неповнолітніх

    Працівники віком до 18 років користуються такими ж правами, що і повнолітні, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами.

    Дозволяється приймати на роботу молодь віком від 16 років. У виняткових випадках, за погодженням із профспілками, можуть прийматись на роботу 15-річні особи. Для практичної підготовки молоді, що навчається, допускається приймати з 14 років учнів загальноосвітніх шкіл і професійних навчальних закладів для виконання легкої роботи у вільний від навчання час за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює.

    Особи до 18 років приймаються на роботу після попереднього медичного огляду і, в подальшому, до 21 року щороку підлягають обов'язковому медичному огляду.

    Усі працівники до 18 років не можуть бути залучені до виконання важких або небезпечних робіт, до робіт із шкідливими умовами праці, а також до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні. Для працівників віком від 16 до 18 років робочий тиждень не повинен перевищувати 36 годин, для осіб віком від 15 до 16 років і для учнів 14-15 років, що працюють під час канікул, - 24 години.

    Навчання (професійну підготовку) і підвищення кваліфікації молоді роботодавець проводить індивідуально або в бригадах за рахунок підприємства. Законодавство вимагає створення належних умов, що дозволяють поєднувати роботу з навчанням. Виробниче навчання та підвищення кваліфікації робітників може здійснюватися в робочий час. Після закінчення виробничого навчання присвоюється кваліфікація згідно з тарифно-кваліфікаційним довідником, і надається робота відповідно до набутої кваліфікації. За час навчання виплачується заробітна плата.

    Для здачі вступних іспитів до вищих і середніх спеціальних закладів працюючій молоді надається відпустка:

  • для вступу до вищих навчальних закладів - 15 календарних днів;
  • для вступу до середніх навчальних закладів - 10 календарних днів.

    Роботодавець повинен оплатити працівнику який навчається у вищому навчальному закладі з вечірньою та заочною формою навчання, проїзд до місця знаходження ВНЗ і назад раз на рік ― у розмірі 50% вартості проїзду (ст. 219 КЗпП). У тому ж розмірі провадиться оплата проїзду для підготовки і захисту дипломного проекту (роботи) або складання державних іспитів. Для цього працівник має звернутися із заявою про компенсацію проїзду до керівника й надати документи, що підтверджують вартість проїзду.

 

Прочитано 197 раз Последнее изменение Вівторок, 11 Червень 2019 08:40
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии