UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 27 Травень 2019 13:04

За ініціативи ГУ Держпраці з початку року на Луганщині відбулась низка заходів, присвячених Дню охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

За ініціативи ГУ Держпраці з початку року на Луганщині відбулась низка заходів, присвячених Дню охорони праці

    Щорічно, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. З початку року за ініціативи Головного управління Держпраці у Луганській області на Луганщині було проведено низку заходів, присвячених цьому святу, які проходили під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

    Традиційно, відзначення Дня охорони праці розпочалося ще у лютому з проведення Головним управлінням Держпраці регіонального етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей». Цього року на розгляд журі надійшло більш 300 малюнків з усіх куточків Луганщини. 9 найкращих робіт були направлені до Києва для участі у фіналі Конкурсу. Та найбільш активно заходи до Дня охорони праці проводились протягом квітня: фахівцями Головного управління було проведено низку нарад, семінарів, лекцій, круглих столів, з працівниками підприємств, установ, організацій області, учнями навчальних закладів.

    Так, наприклад, у ТОВ «НВП «ЗОРЯ» (м. Рубіжне) в рамках тижня охорони праці пройшов комплекс заходів, присвячених Дню охорони праці. Були проведені тематичні робочі наради, організовано проведення II ступеня контролю у всіх структурних підрозділах, перевірка і оновлення стендів і куточків з охорони праці тощо. Завершуючим заходом тижня охорони праці стала ділова гра: «Роль управлінських рішень в організації безпечної праці», яка відбулась за участю співробітників ГУ Держпраці у Луганській області. Цей захід вперше був організований у ТОВ «НВП «ЗАРЯ» з метою перевірки знань нормативно-правових актів з охорони праці, розвитку уміння ухвалення управлінських рішень щодо питань охорони праці в різних виробничих ситуаціях.

    У проведенні таких заходів були задіяні працівники не тільки підприємств великих міст області, а й селищ у віддалених районах. Наприклад, в рамках відзначення Дня охорони праці начальником відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області спільно з фахівцями Троїцької РДА організовано та проведено нараду з керівниками та фахівцями з питань охорони праці підприємств Троїцького району на тему: «Організація та проведення заходів до Всесвітнього дня охорони праці».

    Не залишилися осторонь і навчальні заклади області. Наприкінці квітня головні державні інспектори відділів експертизи умов праці та державного нагляду в сфері гігієни праці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області прийняли участь в урочистому заході, присвяченому Всесвітньому дню охорони праці, який відбувся у Лисичанському Промислово - Технологічному коледжі.

    З метою привернення уваги громадськості до питань охорони праці співробітники ГУ Держпраці оновили «Алею безпечної праці» у м. Сєвєродонецьку, яка була закладена співробітниками Головного управління у 2016 році та є не тільки нагадуванням містянам про важливість питань охорони праці, а й затишним куточком відпочинку. А у Лисичанську команда ГУ Держпраці провела товариські матчі з футзалу, присвячені Дню охорони праці, участь у яких взяли команди підприємств та навчальних закладів міста.

    Кульмінацією місячника до Дня охорони праці стали урочисті збори, які відбулись у м. Сєвєродонецьку за ініціативи Головного управління Держпраці у Луганській області та Луганської обласної державної адміністрації. Під час заходу аудиторія привітала переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей-2019». За проявлену ініціативність, творчу енергію та небайдужість до питань охорони праці юні митці отримали почесні грамоти та подарунки від Головного управління Держпраці. Учасники заходу також відзначили вагомий особистий вклад керівників підприємств, фахівців служб охорони праці та спеціалістів Луганщини у стан промислової безпеки регіону за підсумками 2018 року. Ці заслуги були відзначені листами подяки від Луганської ОДА та почесними грамотами від ГУ Держпраці.

    Не дивлячись на те, що День охорони праці був відзначений майже місяць тому, заходи із привернення уваги громадськості до питань охорони праці тривають. Згідно Плану заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2019 році протягом року передбачається наступне: проведення конкурсів на безпечне робоче місце, розробка та впровадження на підприємствах програм навчання з питань охорони праці, залучення працівників до процесу формування системи управління охороною праці тощо. Закликаємо керівників та працівників підприємств, установ, організацій області долучитися до проведення цих заходів!

 

Прочитано 174 раз Последнее изменение Понеділок, 27 Травень 2019 13:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация