UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 17 Травень 2019 10:27

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками ТОВ «ПЕРШЕ ХІМІЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками ТОВ «ПЕРШЕ ХІМІЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ»

   Інспектором відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області нещодавно проведено нараду на тему «Засоби індивідуального захисту» з працівниками Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЕРШЕ ХІМІЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ» (м. Рубіжне).

   В ході наради її учасники обговорили питання профілактики виробничого травматизму, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту та правила користування ними.

   Розпочинаючи нараду, інспектор ГУ Держпраці наголосив, що аналізуючи причини нещасних випадків на підприємствах під час виконання робіт підвищеної небезпеки видно, що більшості з них можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Профілактична робота повинна проводитися щоденно, із кожним працівником окремо з урахуванням особливостей його робочого місця. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів.

   Говорячи про забезпечення працівників засобами індивідуального захисту (далі –ЗІЗ), фахівець ГУ Держпраці зазначив, що відповідно до статті 8 Закону України "Про охорону праці" та статті 163 Кодексу законів про працю України на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов'язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ.

   Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені необхідними ЗІЗ.

   «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» НПАОП 0.00-4.01-08 з січня 2019 року вже не діє, тож основним нормативно-правовим актом з охорони праці, що регламентують вимоги забезпечення та користування ЗІЗ, є Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. за № 761

   Серед вимог Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. за № 761 щодо конструкції, виготовлення, розповсюдження та маркування засобів індивідуального захисту є наступне.

   Засіб захисту повинен забезпечувати належний ступінь захисту від небезпеки і мати таку конструкцію, що у передбачуваних умовах експлуатації забезпечує максимально можливий рівень захисту користувача засобу, який може без ускладнень провадити пов'язану з ризиком діяльність.

   Засіб захисту повинен мати конструкцію, яка забезпечує урахування особливостей будови тіла людини. Такий засіб повинен залишатися в передбачуваному положенні протягом усього часу використання незалежно від умов навколишнього природного середовища, рухів та положення користувача. Засіб захисту повинен мати систему регулювання/кріплення або випускатися в кількох розмірах. Засіб захисту в передбачуваних умовах експлуатації повинен бути стійким до впливу факторів навколишнього природного середовища.

   У разі коли існує ймовірність погіршення захисних характеристик засобу захисту внаслідок частого очищення згідно з інструкцією, виробник повинен зазначити на кожному засобі захисту, що постачається на ринок, та у документації, що додається до кожного такого засобу, максимальну кількість процедур очищення, після виконання яких виріб необхідно здати на перевірку чи утилізацію.

   За результатами проведення наради її учасники постановили:

   1. Надалі дотримуватися своєчасного проведення:

- інструктажів з охорони праці;

- навчання персоналу, залученого до виконання робіт підвищеної небезпеки.      

   2. Працівникам, що користуються ЗІЗ, підвищити увагу, обережність і відповідальність при виконанні всіх видів робіт.

  3. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні на підприємстві умов праці, відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Прочитано 248 раз Последнее изменение П'ятница, 17 Травень 2019 10:32
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация