UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 16 Травень 2019 09:56

На нараді з працівниками ТОВ «Листрансмаш» обговорено правила охорони праці під час штампувальних робіт

Оцените материал
(0 голосов)

На нараді з працівниками ТОВ «Листрансмаш» обговорено правила охорони праці під час штампувальних робіт

    З 10 по 15 травня 2019 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Так, 13 травня з посадовими особами ТОВ «Листрансмаш» була проведена нарада щодо правил охорони праці під час штампувальних робіт. Розпочинаючи захід, інспектори ГУ Держпраці зазначили, що під час виконання штампувальних робіт необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час холодного оброблення металів НПАОП 0.00-1.68-13. В ході основної частини наради увагу присутніх було звернуто на наступному.

    Під час штампування дрібних деталей невеликими партіями подавання заготовок у штамп необхідно виконувати із застосуванням засобів малої механізації (лотків, шиберів). Подавання заготовок у штамп і видалення відштампованих деталей і відходів зі штампа вручну дозволяється за наявності на пресі ефективних захисних пристроїв (дворуке включення, фотоелементний захист, огородження небезпечної зони преса) або при застосуванні штампів безпечної конструкції, висувних або відкидних матриць, зблокованих із ввімкненням преса.

    У штампах з напрямними колонками повинно блокуватися сходження напрямних втулок з колонок під час підйому повзуна. Противіджимні пристрої не повинні виходити з напрямного отвору під час роботи преса або вони повинні розташовуватися на штампі відповідно до вимог технологічної документації, затвердженої роботодавцем. Застосування випадкових шайб і прокладок під час кріплення штампів не дозволяється. Під час закріплення верхньої частини штампа за допомогою хвостовика розміри його повинні відповідати отворові в повзуні преса. За потреби повинні використовуватися інші наявні в повзуні преса елементи кріплення (різьбові, наскрізні отвори).

    Застосовувати на хвостовиках штампів перехідні втулки дозволяється у випадках, коли хвостовик призначений тільки для центрування. Під час закріплення верхньої частини штампа до повзуна преса тільки хвостовиком, а також при застосуванні кулькових напрямних елементів сходження напрямних втулок зі стовпчиків під час роботи штампа не дозволяється. Установлення декількох пружин у штампах в наборі по висоті без центрувальних елементів, які запобігають зсуванню пружин, не дозволяється. Штампи із твердосплавними робочими деталями установлювати на підкладні бруси не дозволяється. Видалення застряглих у штампі деталей і відходів необхідно виконувати відповідними пристроями (гачками, щітками) при вимкненому пресі.

    Змащування штампів необхідно виконувати за допомогою спеціальних пристосувань (ручних розбризкувачів або стаціонарних пристроїв для змазування) для запобігання потраплянню рук працівника у небезпечну зону. Під час роботи на пресах необхідно систематично перевіряти кріплення штампів до преса, кріплення деталей штампів, стан захисних пристроїв, прочищати канали для змащення і виходу повітря.

    Окрім проведення зазначеної наради, протягом вказаного періоду фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні обговорили з працівниками ТОВ «Красноріченський комбікормовий завод», Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806, ТОВ «Старобільський машинобудівний завод», ТОВ «Копіленд-Сервіс» та інших підприємств області питання безпечної експлуатації електроустановок, вимоги порядку проведення інструктажів з охорони праці, дотримання порядку при проведенні розслідування та веденні обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві та інші важливі питання, які стосуються охорони праці на підприємстві. Загалом, було проведено 6 превентивних заходів.

 

Прочитано 183 раз Последнее изменение Середа, 15 Травень 2019 13:59
Автор

Автор-редактор статей

Последнее от Автор

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация