UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 03 Травень 2019 12:45

Інспектори ГУ Держпраці продовжують надавати роз’яснення щодо додержання законодавства про працю в інформаційно-консультаційних пунктах

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці продовжують надавати роз’яснення щодо додержання законодавства про працю в інформаційно-консультаційних пунктах

    Інспектором Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області 02 травня 2019 року в одному з інформаційно-консультативних пунктів ГУ Держпраці було проведено роз’яснювальну роботу щодо додержання законодавства про працю для керівника «Gastro Pub» (м. Сєвєродонецьк)

    Під час надання консультації підприємцю було роз’яснено норми Кодексу Законів про Працю України, Закону України «Про оплату праці», щодо стажування працівника без оформлення й оплати його праці. Зокрема, було зазначено, що згідно статті 24 Кодексу Законів про працю України (далі КЗпП) працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Згідно статті 26 КЗпП при укладенні трудового договору може бути встановлено, обумовлене угодою сторін, випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. Ця ж стаття встановлює, що умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття цього працівника на роботу. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

    Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу:

  • осіб, які не досягли вісімнадцяти років;
  • молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
  • молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
  • осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
  • переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
  • осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи;
  • вагітних жінок;
  • одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
  • осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
  • осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб.

    Окрім цього, інспектор ГУ Держпраці звернула увагу, що випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

   Завдяки зверненню до інформаційно-консультаційного пункту Головного управління Держпраці у Луганській області підприємець м. Сєвєродонецька мав змогу отримати вичерпну та компетентну інформацію з цікавлячих його аспектів законодавства про працю.

 

Прочитано 283 раз Последнее изменение П'ятница, 03 Травень 2019 12:51
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация