UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 24 Квітень 2019 10:36

В рамках відзначення Дня охорони праці співробітником ГУ Держпраці організовано нараду з керівниками та фахівцями з охорони праці підприємств Троїцького району

Оцените материал
(0 голосов)

В рамках відзначення Дня охорони праці співробітником ГУ Держпраці організовано нараду з керівниками та фахівцями з охорони праці підприємств Троїцького району

   В рамках відзначення Дня охорони праці начальником відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області спільно з фахівцями Троїцької РДА організовано та проведено нараду з керівниками та фахівцями з питань охорони праці підприємств Троїцького району на тему: «Організація та проведення заходів до Всесвітнього дня охорони праці».

   В ході свого виступу на нараді співробітник ГУ Держпраці зазначив, що 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. В цьому році Україна приєдналася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Тема девізу обумовлена ​​змінами в сфері праці, які відбулися в результаті розвитку технологій та під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних та інших факторів.

   Проведення в 2019 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні спрямовано на привернення уваги громадськості до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійних захворювань, а також формування загальної культури охорони праці на підприємствах, установах та організаціях Луганщини та, зокрема, Троїцького району.            

   Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

   З огляду на зобов’язання, взяті нашою країною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 р. № 1678-VII, Уряд своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 р. № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні (далі – Концепція) і затвердив План заходів щодо її реалізації (далі – План заходів).

   Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

   Реалізація Концепції має забезпечити імплементацію в національне законодавство норм Директиви Ради № 89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 р. про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

   Упровадження ризикоорієнтованого підходу створить можливості для ратифікації Україною Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та гігієні праці, підписаної 15 червня 2006 р., головними принципами якої є:

  • визначення виробничих небезпек та оцінка ризиків;
  • усунення виробничих ризиків чи небезпек у місцях їх виникнення;
  • розвиток національної культури профілактики у сфері безпеки та гігієни праці, яка передбачає інформацію, консультації та підготовку.

   Сформована в Україні ризикоорієнтована система управління безпекою та гігієною праці, що ґрунтується на відповідальності роботодавців за забезпечення безпеки і здоров’я працівників у всіх аспектах, пов’язаних з роботою, на зобов’язанні роботодавців постійно пристосовуватися до мінливих обставин, вживати необхідних заходів для створення умов, безпечних для життя і здоров’я працівників, забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці.

   Заходи, присвячені Дню охорони праці в Україні, що пройде під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці», триватимуть протягом всього 2019 року й мають охопити якомога більшу частину працюючих громадян і всі без винятку сфери економічної діяльності.

   Наприкінці своєї доповіді начальник відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області наголосив, що тільки спільними зусиллями можливо виконати завдання, передбачені програмами реформ, і забезпечити конституційне право громадян на гідні умови праці. Та закликав учасників наради долучитися до проведення заходів з нагоди Дня охорони праці та забезпечити широку інформаційну кампанію.

 

Прочитано 188 раз Последнее изменение Середа, 24 Квітень 2019 10:39
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация