UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 24 Квітень 2019 07:03

Проведено засідання Громадської Ради при управлінні гірничого нагляду ГУ Держпраці у Луганській області

Оцените материал
(2 голосов)

Проведено засідання Громадської Ради при управлінні гірничого нагляду ГУ Держпраці у Луганській області

 

    Для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, налагодження ефективної взаємодії між органами управління з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сфері промислової безпеки та охорони праці, організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних заходів, направлених на попередження нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві 12 квітня 2019 року проведено чергове засідання Громадської Ради спеціалістів з охорони праці вугільних підприємств ДП «Первомайськвугілля» і ПАТ «Лисичанськвугілля» при управлінні гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області.

     На засідання були запрошені від Головного управління Держпраці у Луганській області представники відділу державного нагляду в сфері гігієни праці та відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг, від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області начальники та експерти Лисичанського та Попаснянського відділень.

    Відповідно до порядку денного були розглянуті наступні питання:

  1. Стан охорони праці, виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля за 3 місяці 2019 року.
  2. Стан провітрювання гірничих виробок, обладнаних стрічковими конвеєрами та ізоляції відпрацьованих дільниць та гірничих виробок, що не використовуються.
  3. Основні моменти законодавчої бази, яка регулює видачу дозволів.
  4. Державний ринковий нагляд. Технічні регламенти та оцінка відповідності.
  5. Підготовка матеріалів для складання санітарно - гігієнічних характеристик умов праці працівників у вугільній промисловості з подальшим проведенням розслідування профзахворювання.

    На засіданні було звернуто увагу на зростання кількості випадків професійних захворювань на шахтах Луганської області та на низьку ефективність проведення на шахтах заходів по профілактиці виникнення профзахворювань.

IMG 20190412 100027

   Також, наголошено про незабезпеченість працівників шахт саморятівниками та світильниками у повному обсязі, не подовжені терміни служби метанометричного обладнання, не вживаються заходи по недопущенню експлуатації стаціонарного обладнання з термінами, що перевищують граничний, не виконуються графіки та заходи щодо приведення умов праці до нормативних вимог з провітрювання гірничих виробок.

    Доведено до відома присутніх основні функції відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області щодо забезпечення відповідності продукції, що вже перебуває в обігу на ринку, вимогам технічних регламентів та відсутності загроз для безпечності здоров’я, здійснення видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування, проведення роботи з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази з охорони праці.

     Зазначимо, що після проведення засідання Громадської Ради вже у квітні поточного року на шахти ДП «Первомайськвугілля» придбано 25т інертного пилу, на шахтах ПАТ «Лисичанськвугілля» розпочато проведення ревізії та налагодження метанометричних приладів. На ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» замінено кліть у вантажнолюдському стволі №4, яка була не придатна до експлуатації. На ВП «Шахта ім. Д.Ф.Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» отримані висновки експертизи щодо продовження терміну експлуатації підйомної машини, кліті, підвісних пристроїв та канатів у вантажнолюдському стволі.

Прочитано 150 раз Последнее изменение Середа, 24 Квітень 2019 07:07
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация