UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 11 Квітень 2019 12:48

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар для працівників ПрАТ «Сєвєродонецьке Об'єднання АЗОТ»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар для працівників ПрАТ «Сєвєродонецьке Об'эднання Азот»

    10 квітня 2019року інспектором відділу державного нагляду в хімічній промисловості управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено семінар на тему: «Зміни до типового положення та перевірки знань з питань охорони праці» для працівників ПрАТ «Сєвєродонецьке Об'єднання Азот».

    Напочатку заходу увагу його учасників було звернуто на важливості розробки відповідальними керівниками робіт підвищеної небезпеки заходів з підготовки та безпечного виконання робіт з урахуванням ризиків. Інспектор ГУ Держпраці наголосив, що навчання та інструктажі працівників із питань охорони праці є одним із основних принципів державної політики в галузі охорони праці і складовою системи управління охороною праці. Навчання проводяться з працівниками та посадовими особами підприємств в процесі їх трудової діяльності.

    Згідно з Типовим положенням та змінами про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, усі працівники при прийнятті на роботу і періодично в процесі роботи проходять на підприємстві навчання у формі інструктажів із питань охорони праці, вивчають правила надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правила поведінки при виникненні аварій. Працівники, а також посадові особи що зайняті на роботах підвищеної небезпеки, а також де є необхідність у професійному відборі, при прийнятті на роботу проходять попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці та періодичне навчання і перевірку знань в термін, встановлений відповідними галузевими нормативними актами, але не рідше одного разу на рік.

     Під час проведення семінару було зазначено, що для працівників, які виконують роботи з обслуговування обладнання підвищеної небезпеки, обов'язкове курсове навчання з охорони праці (з обов'язковим іспитом), що проходить безпосередньо на виробництві за затвердженими роботодавцем і погодженими з органами Держпраці програмами. До зазначеного виду робіт відносяться роботи з обслуговування парових та водонагрівальних котлів, технологічних печей та інших теплових установок, устаткування, що працює під тиском, компресорів, холодильних установок, газового обладнання, електричного устаткування, підйомників, підіймальних механізмів, внутрішнього заводського механізованого транспорту, газоелектрозварювального обладнання, апаратів дифузії, центрифуг, кислотних та лужних установок, такелажних, монтажних, ремонтних, навантажувально-розвантажувальних та інших робіт.

   Відповідальність за організацію навчання і перевірку знань на підприємстві покладається на роботодавця, а в структурних підрозділах - на керівників цих підрозділів. Контролює виконання цих завдань відділ охорони праці. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання та перевірку знань, забороняється.

    В ході проведення заходу інспектором ГУ Держпраці у Луганській області також була надана інформація стосовно проведення навчання та перевірки знань посадовим особам у тому числі членам комісії з перевірки знань у структурних підрозділах підприємства.

   За результатами обміну думками та обговорювання, учасникам семінару надана пропозиція застосовувати відомості, що отримані на семінарі у подальшій роботі з забезпечення безпеки праці на виробництві та провести наради з питань навчання з питань охорони праці з підлеглими у структурних підрозділах виробництва.

Прочитано 255 раз Последнее изменение Четвер, 11 Квітень 2019 13:13
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация