UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 05 Квітень 2019 07:39

З працівниками ВАТ «Об’єднання склопластик» проведено нараду, присвячену Дню охорони праці

Оцените материал
(1 Голосовать)

З працівниками ВАТ «Об’єднання склопластик» проведено нараду, присвячену Дню охорони праці

    Днями інспектором відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області була проведена нарада на тему «Всесвітній день охорони праці 2019» з працівниками Відкритого акціонерного товариства "ОБ'ЄДНАННЯ СКЛОПЛАСТИК".

    В ході наради інспектором ГУ Держпраці була озвучена інформація щодо:

  1. Оцінки стану охорони праці Міжнародної організації праці (МОП);
  2. Історії започаткування Дня охорони праці;
  3. Дня охорони праці в Україні;
  4. Всесвітнього дня охорони праці – 2019.

    Зокрема, учасники наради з виступу інспектора ГУ Держпраці дізналися, що кожний день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві. Сумарно за рік випадки виробничо обумовленої смертності складають від 2 до 2,3 мільйона. З цього числа близько 350000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

    Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

    Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році.

    Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськостi до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.

   Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

    Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

   Девіз Всесвітнього дня охорони праці — «Охорона праці на роботі майбутнього». Вибір теми обумовлений викликами та змінами у сфері праці, які відбулися внаслідок розвитку технологій та під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних і інших чинників. МОП не лише розмірковує над тим, якою буде робота майбутнього, а й аналізує свою сторічну діяльність, спрямовану на поліпшення рівня охорони праці. Організація й надалі планує рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються у технологіях, демографічній ситуації, організації праці та кліматі.

    Всесвітній день охорони праці день стане лише початком глобальних подій та заходів, спрямованих на вивчення та обговорення нових викликів у сфері охорони праці. Такі заходи відбуватимуться протягом усього року. Крім того, МОП працює над глобальним звітом про те, як вона вже сто років зберігає життя та пропагує безпечне і здорове робоче середовище. У цьому звіті буде відображена еволюція охорони праці, починаючи з періоду до заснування організації у 1919 р. Також у ньому будуть вказані основні поворотні моменти, які вплинули на цю сферу, а також на те, в який спосіб МОП сприяє підвищенню рівня охорони праці.

 

Прочитано 330 раз Последнее изменение Вівторок, 23 Квітень 2019 20:24
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация