UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 01 Квітень 2019 10:34

З працівниками підприємств області обговорено тему «Забезпечення робітників засобами індивідуального захисту»

Оцените материал
(0 голосов)

З працівниками підприємств області обговорено тему «Забезпечення робітників засобами індивідуального захисту»

    Посадовими особами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області протягом березня 2019р. було проведено низку превентивних заходів з працівниками таких підприємств, як ТОВ «Лізінвест»,ТОВ «Рубіжанський краситель»,ТОВ «Трансвагон», КП «Варварівське джерело» та інші. Однією з обговорюваних під час зазначених заходів тем, була тема «Забезпечення робітників засобами індивідуального захисту».

    Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» та статті 163 Кодексу законів про працю України на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне  взуття  та інші засоби індивідуального захисту.

    Засіб індивідуального захисту – спорядження, що призначається для носіння користувачем та забезпечення його захисту від однієї або кількох видів небезпеки для життя чи здоров’я.

    Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

   Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору, зобов’язаний інформувати під підпис працівника про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто,  про можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а працівник зобов’язаний користуватися наданими ЗІЗ.

    Засоби індивідуального захисту повинні використовуватись за призначенням  згідно  з інструкціями з експлуатації, які повинні бути зрозумілими для працівників. Їх вимоги мають бути включені у відповідні  розділи обов’язкових для виконання працівниками документів (інструкції з охорони праці, технологічні регламенти тощо). Засоби індивідуального захисту видаються працівникам безоплатно та є власністю підприємства, обліковуються як інвентар.

    У разі передчасного зношення ЗІЗ не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. Роботодавець зобов’язаний  організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Роботодавець зобов’язаний забезпечити відповідні умови зберігання  засобів індивідуального захисту  за  інструкціями з їх експлуатації.

   Роботодавець не повинен допускати до роботи працівників без засобів індивідуального захисту, а також якщо ЗІЗ знаходяться в забрудненому, несправному стані або з простроченими строками періодичних випробувань.

    Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» роботодавець згідно з колективним договором може додатково, понад  встановлені норми,  видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування. Роботодавець зобов’язаний з’ясувати, чи відповідає ЗІЗ, який він планує застосовувати, існуючим на робочому місці умовам праці та небезпекам та зобов’язаний попередньо провести: визначення за результатами атестації робочих місць за умовами праці чи проведених інструментальних досліджень значень шкідливих і небезпечних  факторів виробничого середовища, яких не можна уникнути за допомогою організаційних, технічних, технологічних та інших заходів, а також засобів колективного захисту.

    Порушення нових Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту є порушенням законодавства про охорону праці.

 

Прочитано 255 раз Последнее изменение Понеділок, 01 Квітень 2019 10:37
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация