UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 22 Березень 2019 13:11

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду для працівників ТОВ КП «Єдина аварійно-диспетчерська служба м. Сєвєродонецька»

Оцените материал
(2 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду для працівників ТОВ КП «Єдина аварійно-диспетчерська служба м. Сєвєродонецька»

   Інспекторським складом відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області при проведенні превентивних заходів з попередження травматизму та аварій на виробництві, приділяється велика увага безпеці організації та проведення робіт підвищеної небезпеки.

   Так, нещодавно проведено нараду з працівниками ТОВ КП «Єдина аварійно-диспетчерська служба м. Сєвєродонецька», в ході якої було розглянуто наступні теми: «Дотримання вимог безпеки праці під час виконання робіт на висоті», «Проведення розслідування та обліку нещасних випадків і аварій на виробництві комісією підприємства», «Продовження строку дії Дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», «Оформлення Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам з охорони праці».

   Участь у нараді взяли працівники ТОВ КП «ЄАДСС», головний державний інспектор відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області, страховий експерт з охорони праці Сєвєродонецького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганської області.

   Під час наради основна увага була приділена темі дотримання вимог безпеки праці під час виконання робіт на висоті. Учасникам заходу було доведено, що дотримання вимог Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті наразі є досить актуальним питанням для суб'єктів господарювання, які організовують або виконують роботи на висоті, у тому числі верхолазні роботи. Аналізуючи динаміку та стан виробничого травматизму працівників, які отримали травми під час виконання робіт на підприємствах області, можна зробити висновок, що приблизно на десять травмувань приходиться одна травма, яка отримується внаслідок падіння потерпілого з висоти. Такі види травм мають досить тяжкі, а іноді й летальні наслідки. Причинами таких нещасних випадків є невикористання засобів індивідуального захисту або неправильна організація виробництва робіт на висоті.

   Інспекторами ГУ Держпраці було нагадано присутнім, що роботи на висоті – це роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, а також на відстані менше 2 м від неогороджених перепадів на висоті 1,3 м і більше. 

   Відповідальність за створення безпечних умов праці на кожному робочому місці, де виконуються роботи на висоті, покладається законодавством на Роботодавця.

   Під час організації робіт на висоті слід ураховувати, що основними небезпечними виробничими факторами під час виконання цих робіт є падіння працівника або падіння предметів; супутніми можуть бути фактори: пожежна небезпека, дія електричного струму, підвищені рівні запиленості, загазованості повітря, шуму, несприятливі кліматичні умови.

   Не дозволяється виконувати роботи на висоті у відкритих місцях при швидкості вітру 10 м/с і більше, при ожеледиці, грозі або тумані, який затрудняє видимість в межах фронту робіт, а також у нічний час при недостатній освітленості та якщо температура повітря вище плюс 35 °С або нижче мінус 20 °С. При цьому невідкладні роботи на висоті в більш складних погодних умовах (при інших температурах тощо), виконуються за рішенням роботодавця, якщо передбачені додаткові заходи безпеки, що відповідають цим умовам.

   Основним засобом індивідуального захисту під час виконання робіт є запобіжний пояс лямковий або запобіжний пояс безлямковий – які повинні захистити людину від падіння з висоти та призначені для підтримки людини під час роботи та в разі падіння.

   Крім того, працівники, зайняті на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, залежно від умов праці і прийнятої технології виробництва забезпечуються відповідно до встановлених норм спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту згідно з Положенням про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

    Також з учасниками наради було обговорено наступне:

  • види відповідальності працівників за порушення вимог з охорони праці, порядок застосування різних видів відповідальності до працівників за порушення з охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • сфера дії «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232;
  • продовження строку дії Дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Оформлення Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам з охорони праці;
  • аналіз виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Луганської області;      
  • звіт про стан охорони праці та забезпечення ЗІЗ робітників на підприємстві.

 

Прочитано 407 раз Последнее изменение Вівторок, 26 Березень 2019 14:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация