UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 12 Березень 2019 11:57

Фахівцями ГУ Держпраці проведено круглий стіл з працівниками ТОВ «НВП «ЗОРЯ»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено круглий стіл з працівниками ТОВ «НВП «ЗОРЯ»

    Нещодавно для працівників Товариства з обмеженою відповідальністю  «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗОРЯ»  фахівцями ГУ Держпраці було організовано та проведено круглий стіл. 
    Від Головного управління у заходів взяли участь: начальник  відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму, завідувач  сектору ринкового нагляду, заступник начальника Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, заступник начальника відділу та головний державний інспектор відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки. Від ТОВ «НВП «ЗОРЯ» на заході були присутні: заступник директора з охорони праці та спеціального режиму, інженери відділу охорони праці та спеціального режиму та керівники структурних підрозділів.  
    Під час засідання круглого столу начальник  відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму довів до присутніх інформацію про стан виробничого травматизму в Україні і у Луганській області за 12 місяців  2018 року у порівняні  з аналогічним періодом 2017 року.  Було зазначено, що у  Головному управлінні за 12 місяців 2018 року зареєстровано 125 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, проти, у тому числі 4 нещасних випадки із смертельним наслідком. 
    Присутнім було надані пропозиції щодо напрямків профілактичної роботи по попередженню виробничого травматизму 
1. Підняти якість навчання та перевірки знань працівників, зокрема тих які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки.
2.  Вживати дієвих заходів впливу до порушників вимог нормативно-правових актів з охорони праці та трудової і виробничої дисципліни.
3. Запроваджувати системи, пристрої, технічні засоби контролю за технічним станом машин, з метою виключення «людського фактору».
4.  Активізувати роботу служб охорони праці щодо контролю за проведенням навчання працівників.
    Головний державний інспектор відділу державного нагляду в хімічній промисловості довів до присутніх інформацію щодо присвоєння груп з електробезпеки інженерам з охорони праці. Було зазначено, що згідно п.1.3.2. НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» фахівці служб охорони праці зобов’язані контролювати безпечну експлуатацію електроустановок і повинні мати ІV групу з електробезпеки.
    П.2.1.3. підпункти 4 та 5 вимагають наступне
4) для одержання груп II–III працівники мають:
а) чітко усвідомлювати небезпеку, пов’язану з роботою в електроустановках;
б) знати і уміти застосувати на практиці ці та інші правила безпеки в обсязі, потрібному для роботи, яка виконується;
в) знати будову і улаштування електроустановок;
г) уміти практично надавати першу допомогу потерпілим в разі нещасних випадків, в тому числі застосовувати способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця;
5) для одержання груп IV–V додатково необхідно знати компонування електроустановок і уміти організувати безпечне проведення робіт, уміти навчити працівників інших груп Правилам безпеки і наданню першої допомоги потерпілим від електричного струму;
    Завідувач сектору ринкового нагляду розповів про основні вимоги Законодавчої бази, яка регулює видачу дозволів, а також які зміни відбулись у ній протягом 2018 року.
    Наприкінці засідання круглого столу посадові особи ГУ Держпраці у Луганській області відповіли на питання працівників ТОВ «НВП «ЗОРЯ» щодо проведення інструктажів з питань охорони праці та діагностування обладнання. Завдяки проведенню цього заходу працівники ТОВ «НВП «ЗОРЯ» оновили та доповнили свої знання з різноманітних аспектів охорон праці. 

 

Прочитано 283 раз Последнее изменение Вівторок, 12 Березень 2019 12:01
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация