Версия для печати
Понеділок, 11 Березень 2019 12:46

В ході нарад з працівниками підприємств та установ області обговорено питання навчання з охорони праці, розслідування нещасних випадків та безпеки виконання польових робіт

Оцените материал
(0 голосов)

В ході нарад з працівниками підприємств та установ області обговорено питання навчання з охорони праці, розслідування нещасних випадків та безпеки виконання польових робіт

 

    У першій половині березня інспекторами відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті та у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено низку нарад з працівниками підприємств та установ області.

    Спільно з фахівцями відділу розслідування, аналізу, та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області були проведені наради на тему «Періодичність навчання з охорони праці керівним складом та працівниками установ та закладів. Аналіз виробничого травматизму за 2018 рік. Порядок розслідування нещасних випадків».                                                            

    Наради були проведені з працівниками КУ «Лисичанське територіальне медичне об’єднання Центральної міської лікарні ім. Тітова та КП «Лисичанська ЖЕК №5» УЖКГ Лисичанської міської ради. Під час проведення нарад фахівцями ГУ Держпраці було наголошено на дотриманні вимог законодавства з охорони праці при проходженні навчання з охорони праці керівним складом та працівниками установ та закладів.

    Було зазначено, що перед перевіркою знань працівників з питань охорони праці на підприємстві організовуються заняття: лекції, семінари та консультації. Посадові особи і спеціалісти повинні проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці до початку виконання своїх обов'язків та періодично: один раз на три роки.

    Також з учасниками нарад було обговорено поетапні дії при проведенні розслідування у разі настання нещасного випадку. Так, згідно законодавчих та нормативних актів Нещасні випадки розслідуються згідно «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232 (далі – Порядок). Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.

    Окрім цього, беручи до уваги, що розпочався період весняно-польових робіт, інспекторським складом відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті та у зв’язку проведені наради на тему: «Вимоги безпеки та охорони праці при підготовці та виконанні весняно-польових робіт». Зазначені наради проводились в Управлінні агропромислового розвитку Старобільської РДА, ТОВ «Агрокомерціал» (Новоайдарський район), СТОВ «Фрунзе» (смт. Марківка), ПП «Дюніс» (Кремінський район), СФГ «Вікунья» (Троїцький район).

Прочитано 359 раз Последнее изменение Понеділок, 11 Березень 2019 12:52
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии