UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 07 Березень 2019 07:25

За участю співробітників ГУ Держпраці проведено реверсування вентиляційного струменя у гірничих виробках шахти ім. Д.Ф.Мельникова

Оцените материал
(3 голосов)

За участю співробітників ГУ Держпраці проведено реверсування вентиляційного струменя у гірничих виробках шахти ім. Д.Ф.Мельникова

    Реверсування вентиляційного струменя з пропуском його по виробках за схемами, передбаченими планом ліквідації аварій, повинно проводитись на всі шахтах не менше двох разів на рік (літом і взимку), а також у випадках зміни схеми провітрювання шахти, крила, горизонту або заміни вентилятора.

    Перевірка реверсування вентиляційного струменя проводиться під керівництвом головного інженера шахти начальником дільниці ВТБ і головним механіком шахти за участю співробітників управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області.

   Переведення вентиляторних установок на реверсивний ре­жим роботи повинно виконуватися не більше 10 хвилин. Витрата повітря, що проходить по виробках в реверсивному режимі прові­трювання, повинна становити не менше 60% від об'єму повітря, що проходить ними в нормальному режимі. При цьому вміст ме­тану у кожній виробці не повинен перевищувати 2%.

    Тривалість реверсування вентиляційного струменя повинна бути не менше часу, необхідного для виходу людей з найбільш віддаленої виробки на свіжий струмінь або на поверхню.

    Згідно плану узгодженого з командиром 2 ВГРЗ під контролем головного державного інспектора управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області нещодавно на відокремленому підрозділі «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» проведено реверсування вентиляційного струменя повітря у гірничих виробках, а також перевірка інших вентиляційних режимів відповідно до плану ліквідації аварій.

   Переведення вентиляторної установки на реверсивний режим роботи виконано за 3 хвилин, що відповідає вимогам Правил безпеки у вугільних шахтах. Тривалість реверсування вентиляційного струменя відповідала часу, який необхідний для виведення на поверхню всіх підземних працівників, які можуть бути захоплені аварією. Витрата повітря, що проходить по виробкам у реверсивному режимі провітрювання становила більше ніж 61% від об’єму повітря, що проходить ними в нормальному режимі. При цьому вміст метану у кожній виробці не перевищував 0,2%.

    За результатами проведення реверсування вентиляційного струменя повітря у гірничих виробках складено відповідний акт.

 

Прочитано 222 раз Последнее изменение Середа, 13 Березень 2019 11:58
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация