UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 01 Березень 2019 13:13

ГУ Держпраці інформує щодо розслідування нещасних випадків на виробництві, про які своєчасно не було повідомлено роботодавцю

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо розслідування нещасних випадків на виробництві, про які своєчасно не було повідомлено роботодавцю

   Останнім часом збільшилась кількість звернень громадян до Головного управління Держпраці у Луганській області з приводу нещасних випадків, які трапились багато років тому. З цього приводу надаємо роз’яснення.

   Процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві визначено Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок).

   Пунктом 23 Порядку визначено особливості розслідування нещасних випадків, про які своєчасно не повідомлено роботодавцю або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу. Розслідування та взяття на облік зазначених нещасних випадків здійснюється згідно з Порядком протягом місяця після надходження заяви потерпілого чи уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси.

   Також, в абзацах 2, 3 цього пункту зазначено, що у разі встановлення факту настання нещасного випадку на виробництві у судовому порядку утворення комісії та організація проведення розслідування такого випадку покладається на роботодавця, а у разі реорганізації підприємства, на якому стався нещасний випадок, розслідування проводиться його правонаступником.

   Якщо підприємство ліквідовано без правонаступника, зазначені обов’язки покладаються на територіальний орган Держпраці за місцем настання нещасного випадку. Склад комісії із розслідування такого нещасною випадку (незалежно від ступеню тяжкості травми та її наслідків) визначено абзацом 4 пункту 23 Порядку.

   Облік таких нещасних випадків здійснюється місцевими держадміністраціями за місцезнаходженням підприємства.

   Отже, даним пунктом Порядку визначено юридичну особу, на яку покладається обов’язок щодо проведення розслідування такого нещасного випадку, створення належних умов (надання приміщення, засобів зв’язку, оргтехніки, канцелярського приладдя, автотранспорту тощо) для роботи комісії, ведення обліку даної категорії випадків, а також вимоги до складу комісії із розслідування.

 

Прочитано 215 раз Последнее изменение П'ятница, 01 Березень 2019 14:03
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация