Версия для печати
Вівторок, 26 Лютий 2019 09:46

ГУ Держпраці інформує щодо дій роботодавця для продовження строку проведення розслідування нещасних випадків на виробництві

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує щодо дій роботодавця для продовження строку проведення розслідування нещасних випадків на виробництві

    Під час здійснення Головним управлінням Держпраці у Луганській області контролю за своєчасністю проведення розслідувань нещасних випадків комісіями підприємств, було виявлено деякі типові помилки при здійсненні продовження строку проведення розслідування. Тому Головне управління надає роз’яснення щодо зазначеної процедури.

    Перш за все, нагадуємо, що згідно п. 14 «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 комісія зобов’язана протягом трьох робочих днів з моменту її утворення:

  • з’ясувати обставини і причини настання нещасного випадку;
  • обстежити місце настання;
  • одержати письмові пояснення потерпілого, якщо це можливо, опитати осіб – свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб;
  • вивчити документацію;
  • визначити, пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок із виробництвом;
  • скласти відповідні акти і передати їх роботодавцеві для затвердження.

    Разом із тим, у разі виникнення потреби у проведенні лабораторних досліджень, експертизи, випробувань для встановлення обставин і причин настання нещасного випадку, строк розслідування може бути продовжений роботодавцем, який створив комісію, за письмовим погодженням з територіальним органом Держпраці за місцезнаходженням підприємства.

   З цією метою роботодавець своєчасно письмово звертається до територіального управління з обґрунтуванням неможливості завершити протягом трьох робочих днів розслідування нещасного випадку у зв'язку з відсутністю документів (пояснення, висновки компетентних органів та установ і т. п.), необхідних для встановлення обставин і причин настання нещасного випадку та прийняття комісією рішення щодо його класифікації.

    Територіальне управління за результатами розгляду звернення роботодавця приймає рішення щодо продовження розслідування на строк до 30 календарних днів.

   У разі неможливості з об'єктивних причин завершити розслідування в термін, узгоджений з територіальним управлінням Держпраці, його термін продовжується повторно за аналогічною схемою.

 

Прочитано 292 раз Последнее изменение Вівторок, 26 Лютий 2019 09:48
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии