UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 13 Лютий 2019 11:16

ГУ Держпраці роз’яснює щодо порядку надання роботодавцями повідомлення про нещасний випадок

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці роз’яснює щодо порядку надання роботодавцями повідомлення про нещасний випадок

    Головне управління Держпраці у Луганській області надає роз’яснення щодо надання повідомлення про нещасний випадок та отримання підприємством висновку про ступень тяжкості виробничої травми при нещасному випадку на виробництві.

    У п.37 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232(далі - Порядок) визначено, що роботодавець зобов'язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв'язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 про нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки.

    Але, лікувально-профілактичний заклад (ЛПЗ), до якого було надано роботодавцем запит, може відповідно до вимог п. 9 Порядку готувати висновок про ступінь тяжкості травми протягом однієї доби з моменту одержання запиту.

    Таким чином, роботодавець в деяких випадках, виявляється в ситуації вибору - надавати повідомлення згідно з додатком 2 Порядку до Головного управління Держпраці у Луганській області (далі – Головне управління), чи не надавати ( як що він не впевнений у тяжкості травми, та не отримав висновок від ЛПЗ).

    Для прискорення отримання висновку про ступень тяжкості виробничої травми роботодавець має право, ще до утворення комісії з розслідування нещасного випадку, керуючись п.9 Порядку, подати запит до ЛПЗ відносно ступені тяжкості травми одразу за доставкою потерпілого до ЛПЗ.

    У разі, якщо потерпілий втратив зір або будь-який орган можливо складати повідомлення не чекаючи висновку, керуючись у даному випадку

    Класифікатором розподілу травм за ступенем тяжкості, затверджений наказом МОЗ України 04.07.2007 N 370 ( далі – Класифікатор).

    А саме, відповідно до пункту 3 Класифікатора, спеціальному розслідуванню підлягають нещасні випадки з отриманими травмами, перелік яких визначено нижче:

    Травми, які призвели до тяжких наслідків:

  • втрата зору, слуху, мови;
  • втрата якого-небудь органа або повна втрата його функції  (при цьому втрата найважливішої у функціональному відношенні частини кінцівки (кисті або стопи) прирівнюють до втрати руки або ноги);
  • психічні розлади;
  • втрата репродуктивної здатності;
  • невиправне понівечення обличчя.

    Якщо травма, що отримана потерпілим не вписується в перелік, роботодавцю необхідно до вимог п. 10 протягом доби утворити комісію у складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.

    У разі отримання на другий день розслідування, висновку від ЛПЗ у формі лікарсько – експертної комісії про ступінь тяжкості травми в якому вказано, що травма відноситься до категорії тяжких, роботодавцю необхідно скласти повідомлення згідно з додатком 2 Порядку.

    В розділі 12 (Причина несвоєчасної передачі інформації) вказати, що причина– це встановлення ступені тяжкості травми відповідно до отриманого висновку про ступінь тяжкості травми від ЛПЗ(вказати дату).

    Також звертаємо увагу, що висновок повинен бути формі лікарсько – експертної комісії з класифікацією ступені тяжкості травми згідно  Класифікатору.

    Повідомлення надати до Головного управління з супроводжувальним листом, у якому вказати номер та дату наказу про утворення комісії з розслідування даного випадку та додати копію запита до ЛПЗ та копію висновку про ступінь тяжкості травми.

 

Прочитано 251 раз Последнее изменение Середа, 13 Лютий 2019 11:18
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация