UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 06 Лютий 2019 13:35

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками СТОВ «Краснянське»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками СТОВ «Краснянське»

    Протягом січня 2019р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на сільськогосподарських підприємствах області під час проведення ремонту сільськогосподарської техніки та обладнання.

    Зокрема, на минулому тижні була проведена нарада з працівниками сільськогосподарського підприємства СТОВ «Краснянське» на тему «Вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва».

    На нараді були розглянуті питання про дотримання техніки безпеки при  експлуатації виробничого обладнання в ремонтних майстернях -   верстатів, приладів, пристроїв, стелажів тощо, які використовуються для проведення ремонту. Зокрема, учасникам наради була надана наступна інформація.

    До роботи на верстатах допускаються особи віком не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання та інструктаж на робочому місці. Працівник повинен користуватися спецодягом і засобами індивідуального захисту, виконувати тільки ту роботу, за якою він проінструктований і яка доручена керівником робіт. На кожному верстаті необхідно зазначити його інвентарний номер. Біля верстата треба вивісити список працівників, які мають право виконувати роботу на ньому, а також табличку із зазначенням посадової особи, яка відповідає за утримання у справному стані верстатного обладнання та за його безпечну експлуатацію. На робочих місцях повинні бути відповідні інструкції з охорони праці під час роботи з інструментом, обладнанням і пристроями.

    Не дозволяється виконувати роботи на несправному обладнанні та використовувати обладнання та інструмент не за призначенням.

    Для роботи у вибухо- та пожежонебезпечних умовах необхідно користуватися інструментом та інвентарем, які виготовлені з кольорового металу та інших матеріалів, що не утворюють іскор.

    Верстати та ремонтно-технологічне обладнання у випадку припинення подачі струму, повітря або рідини, при заміні робочого інструменту, встановленні та закріпленні оброблюваного виробу або його знятті, а також під час ремонту, технічного обслуговування та прибирання повинні бути виключені.

     Установлення (зняття) важких вузлів, деталей, агрегатів або заготовок масою понад 20 кг слід проводити із застосуванням засобів малої механізації.

     Вироби, що оброблюються (ремонтуються) на верстатах (стендах), повинні бути надійно закріплені.

    Ремонтно-технологічне обладнання повинно бути забезпечено зручними в експлуатації запобіжними пристроями, що забезпечують добрий огляд і видимість виробу, що ремонтується (оброблюється) та захист очей. У випадку неможливості за технічними причинами використання запобіжного щитка власник повинен видати працівникам захисні окуляри.

     Працівників необхідно забезпечувати пристроями для прибирання стружки та інших відходів (гачками, совками, щітками тощо). Не дозволяється прибирати стружку руками.

     З метою запобігання вібраційній хворобі у працівників із механізованим (пневматичним) ручним інструментом необхідно:

  • застосовувати пневматичні молотки з пристроями для гасіння вібрації;
  • видавати працівникам засоби індивідуального захисту рук від вібрації. Ручний пневматичний інструмент (молотки для клепання та рубання, свердлувальні та шліфувальні машинки тощо) повинен бути обладнаний ефективними глушителями шуму й викиду стисненого повітря. Клапани у закритому положенні не повинні пропускати повітря.

     Для виконання постійних робіт пневматичним ударним інструментом повинно бути виділено спеціальне приміщення або окреме робоче місце, яке необхідно огородити переносними або стаціонарними звукопоглинаючими екранами.

     В ході наради інспектор ГУ Держпраці надав ряд роз’яснень щодо вимог до різноманітних видів інструментів (молотків, кувалд, гайкових та розсувних ключів, гострогубців тощо), які можуть бути використані під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва. Також з учасниками наради були обговорені правила безпеки при роботі з тими чи іншими видами інструментів.

   Увагу присутніх було звернуто на тому, що виготовлення, ремонт та заточування інструменту повинні проводитися централізовано спеціально навченим працівником. Використання нового або відремонтованого інструменту та пристроїв допускається тільки після випробування та приймання в експлуатацію.

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками наради були прийняті наступні рішення:

  1. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів.
  2. Посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

 

Прочитано 285 раз Последнее изменение Середа, 06 Лютий 2019 13:38
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация