UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 04 Лютий 2019 07:50

В ГУ Держпраці відбувся семінар щодо виконання вимог антикорупційного законодавства в частині подання електронних декларацій

Оцените материал
(1 Голосовать)

В ГУ Держпраці відбувся семінар щодо виконання вимог антикорупційного законодавства в частині подання електронних декларацій

    Головним спеціалістом з питань протидії корупції Головного управління Держпраці у Луганській області для працівників Управління з питань праці Головного управління проведено семінар щодо виконання вимог антикорупційного законодавства в частині подання електронних декларацій.

    Під час семінару було наголошено, що етап подачі електронних декларацій за минулий рік розпочався 1 січня 2019 року і триває до 1 квітня 2019 року. Так, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

    Також було роз’яснено, що декларанти, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію. Окрім цього, упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

    Водночас, стаття 52 Закону України «Про запобігання корупції» встановлює додаткові заходи фінансового контролю. Так, у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство в установленому ним порядку із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

    Це стосується і суттєвої зміни майнового стану декларанта, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.  Він також у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Нацагентства.

    Наприкінці семінару була приділена увага тому, що для суб’єктів декларування подання електронної декларації є обов’язковим, а за порушення законодавства передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність.

 

Прочитано 230 раз Последнее изменение Понеділок, 04 Лютий 2019 07:52
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация