UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 30 Січень 2019 11:39

Під час превентивних заходів з працівниками підприємств області обговорено ряд актуальних питань охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

Під час превентивних заходів з працівниками підприємств області обговорено ряд актуальних питань охорони праці

    З 24 по 30 січня 2019 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Зокрема, проведено 5 нарад та 8 семінарів з посадовими особами та працівниками ТОВ «Компания «Максимет», ТОВ«СЗХНО», ТОВ НВП «Зоря», ТОВ «ЛАТЄСТ», ПП «Билмаст», Луганська ТЕС, ТОВ «Техмашпром» та інших підприємств. В ході цих превентивних заходів були обговорені питання організації виконання ремонтних робіт в електроустановках, правила охорони праці під час холодного оброблення металів, правила охорони праці під час робіт на висоті, правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями та інші важливі питання , які стосуються охорони праці на підприємстві.

    Зокрема, 29 січня з посадовими особами ТОВ «Енергія» була проведена нарада щодо правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями. Розпочинаючи нараду, інспектор ГУ Держпраці зазначив, що під час виконання робіт з інструментом та пристроями необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями НПАОП 0.00-1.71-13. На нараді були зазначені такі вимоги до металообробних верстатів:

  • затискні патрони універсальних токарних та токарно-револьверних верстатів повинні мати рухомі огородження;
  • планшайба токарно-карусельних верстатів повинна мати огородження, яке не повинне перешкоджати обслуговуванню верстатів;
  • у горизонтально-фрезерних та вертикально-фрезерних верстатах заввишки до 2,5 м задня частина шпинделя разом з виступним кінцем гвинта для закріплювання інструменту, а також кінець фрезерної оправки, який виступає з підтримки, повинні бути відгороджені знімними кожухами;
  • гільйотинні ножиці для різання листового металу повинні бути оснащені: запобіжними пристроями, зблокованими з пусковими механізмами для унеможливлення потрапляння пальців рук працівника під ножі та притискачі; столом, установленим на рівні нерухомого ножа; напрямною та запобіжною лінійками; регульованими упорами для обмеження подавання листа, що розрізується; механічними або гідравлічними притискачами для фіксації металу, що розрізується; роз’єднувальними пристроями, що запираються для здійснення вимикання електродвигуна під час простоювання або перерви у роботі ножиць; закриті по околу спеціальні огородження для запобігання доступу до циліндричних притискачів, установлених перед огороджувальним (захисним) пристроєм зони ножів.

    Учасникам наради було нагадано, що забороняється під час виконання робіт на металообробних верстатах токарної групи: користуватись затискними патронами, у яких спрацьовані робочі площини кулачків; працювати з необертовим центром задньої бабки при швидкісному різанні; працювати без закріплення патрона сухарями для запобігання самовідвертанню при реверсуванні; гальмувати обертання шпинделя натискуванням руки на обертові частини верстата або деталі; перебувати між деталлю та верстатом під час установлення деталі на верстат; притримувати руками кінець важкої деталі або заготовки, що відрізається; класти деталі, інструмент та інші предмети на станину верстата та кришку передньої бабки.        

    Особливу увагу на нараді було звернуте на те, що не дозволяється виконувати роботи на свердлильних верстатах у рукавицях, рукавичках або із забинтованими кистями рук. Установлювати і знімати великогабаритні деталі необхідно в рукавицях і тільки після зупинення верстата.

    Під час проведення зазначених превентивних заходів з працівниками підприємств були обговорені саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.        

 

Прочитано 282 раз Последнее изменение Середа, 30 Січень 2019 11:41
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация