UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 17 Січень 2019 14:37

ГУ Держпраці інформує про заходи безпеки під час використання газового обладнання

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує про заходи безпеки під час використання газового обладнання

    Відділ державного нагляду в газовому комплексі управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області інформує, що тільки за останні два місяці сталося дві аварії, пов’язаних з використанням газу в побуті (житлових будинках приватного сектору смт. Борівське та м. Лисичанськ), внаслідок яких загинуло чотири особи, смерть яких настала від гострого отруєння оксидом вуглецю.

    Під час проведення розслідування одного із вказаних випадків, було встановлено причини його настання (інший випадок знаходиться у стані розслідування), а саме були встановлені:

 1. Технічні причини настання аварії пов’язаної з використанням газу в побуті
 • закриття вентиляційного каналу власником приміщення;
 • незабезпечення належних умов по видаленню продуктів горіння газу внаслідок руйнування димоходу (відсутність верхньої частини зовнішнього димоходу);
 • відсутність сигналізатору концентрації оксиду вуглецю в приміщенні;
 • не забезпечення належного технічного обслуговування побутового газового котла, тріщини в димовідвідному патрубку.

    2. Організаційні причини настання аварії пов’язаної з використанням газу в побуті:

 • порушення правил безпеки при експлуатації газових приладів, а саме неконтрольовані дії потерпілих при самовільному закриттю вентиляційного каналу, внаслідок чого - незабезпечення необхідного повітрообміну приміщення;
 • експлуатація газових приладів в непровітрюваному приміщені;
 • незабезпечення належного технічного обслуговування побутового газового котла.

    Нагадуємо, що у відповідності до «Правил безпеки систем газопостачання» НПАОП 0.00-1.76-15, безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

      При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

    При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають: відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації; прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги); герметичність; відокремленість; наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій; наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну; справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору; відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

    Нормальною тягою димоходу вважається мінімальне розрідження в димоході, встановлене державними стандартами на прилади і апарати, які підключені до димоходу, але не менше 2 Па (0,2 мм вод.ст.).

   Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах. При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату.

    При улаштуванні в приміщенні газових плит, водонагрівальних або опалювальних апаратів з відведенням продуктів згоряння в димохід кратність повітрообміну повинна бути не менше ніж три.

    При незабезпеченні необхідної кількості повітря, що видаляється з приміщення, або кратності повітрообміну газові прилади в експлуатацію не приймають.

    У будинках, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, забороняється влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням.

   Вентиляційні канали необхідно виводити вище зони вітрового підпору, а при розташуванні поряд з димовими трубами - мати висоту, що дорівнює висоті цих труб.

    Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

 • димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени);
 • димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;
 • димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) - не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві - з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

    Обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання за документацією з експлуатації заводів-виробників.

    Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

   У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов’язана попередити власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

    До початку робіт із ремонту димових і вентиляційних каналів, заміни газового обладнання і пічного опалення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) житлового будинку подається заява газорозподільному підприємству про необхідність відключення газових приладів і апаратів від системи газопостачання. Ремонтні роботи димових каналів допускається починати тільки після відключення газового обладнання від системи газопостачання.

   Тому, будьте пильні та уважні під час експлуатації газового обладнання, про всі випадки його несправності негайно повідомляйте газорозподільне підприємство, не закривайте вентиляційні канали, дотримуйтесь правил безпеки – бережіть ваше та оточуючих вас людей життя і здоров’я.

 

Прочитано 271 раз Последнее изменение Четвер, 17 Січень 2019 14:42
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация