UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 15 Січень 2019 14:18

Інспекторами ГУ Держпраці проведено засідання круглого столу щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони праці під час організації та виконання робіт на висоті

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено додержання вимог законодавства у сфері охорони праці під час організації та виконання робіт на висоті

    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки у відповідності до окремого доручення голови державної служби України з питань праці та наказу Головного управління Держпраці у Луганській області, з метою профілактики виробничого травматизму наприкінці грудня 2018р. проведено засідання круглого столу з представниками суб'єктів господарювання м. Рубіжне за темою: «Додержання вимог законодавства у сфері охорони праці під час організації та виконання робіт на висоті».

    В заході приймали участь страховий експерт з охорони праці Рубіжанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області та представники підприємств: ТОВ «Рубіжанський трубний завод», ТОВ «БКФ», ТОВ «ТД «Українські смоли», ТОВ «ЛІЗІНВЕСТ», ТОВ «НВП «Зоря», ТОВ «Рубіжанський краситель», ПП «Хімпостачальник» та інші.

    В ході заходу до присутніх була доведена інформація про:

  1. Загальні вимоги законодавства у сфері охорони праці під час організації та виконання робіт на висоті;
  2. Стан виробничого травматизму у піднаглядових галузях виробництва в т.ч. під час виконання працівниками робіт на висоті;
  3. Аналіз виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах, в установах та організаціях, зареєстрованих у Рубіжанському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Луганській області.

       Було звернуто увагу на те, що травми, які отримуються в наслідок падіння потерпілого з висоти мають досить тяжкі наслідки, а іноді й летальні. До присутніх було доведено, що за 10 місяців 2018 року в Україні під час виконання робіт на висоті травмовано 194 працівника, з них – 77 смертельно. Причинами таких нещасних випадків загалом є невикористання засобів індивідуального захисту або неправильна організація проведення робіт на висоті.

    Роботи на висоті – це роботи, що виконуються на висоті 1,3м і більше від поверхні грунту, перекриття або робочого настилу у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, а також на відстоні менше 2м від неогороджених перепадів на висоті 1,3м і більше. На кожному підприємстві повинен затверджуваться наказом перелік робіт на висоті, які виконуються за нарядами-допусками. Роботи не передбачені цим переліком, виконуються за распорядженнями осіб, яким надано право видачі нарядів(розпоряджень). Також працівникам перед початком роботи проводиться цільовий інструктаж. До робіт на висоті допускаються особи, не молодше 18 років, та які пройшли:

  • професійний добір відповідно до переліку робіт, де є потреба у професійному доборі;
  • медичний огляд відповідно до вимог Положення про медичний огляд працівників певних категорій;
  • спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці;
  • навчання та перевірку знань з протипожежної безпеки осіб, які виконують вогневі роботи на висоті.

    До засобів захисту від падіння з висоти належать:

  • пояси запобіжні;
  • каски;
  • страхувальні канати.

    В ході проведення круглого столу були розглянуті обставини та причини нещасного випадку з тяжкими наслідками, який стався 20.09.2018р.в наслідок падіння працівника з висоти на території ТОВ «Промінвест Пластик».

    Під час обговорення було зазначено, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів. Один з найефективніших організаційних заходів є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечних методів виконання робіт.

  Зі слухачами було детально обговорено обов’язки посадових осіб та працівників, відповідальних за організацію та виконання робіт на висоті. Розглянуто види відповідальності за порушення вимог нормативних актів. Під час проведення заходу неодноразово надавались відповіді на запитання з вказаної теми.

 

Прочитано 271 раз Последнее изменение Вівторок, 22 Січень 2019 13:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация