UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 14 Січень 2019 07:00

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі для осіб з інвалідністю

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі для осіб з інвалідністю

    11 січня 2019 року у Лисичанському міському центрі зайнятості відбувся семінар з безробітними особами з інвалідністю за участю інспекторів відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області.

    З метою реалізації права осіб з інвалідністю на зайнятість, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, під час проведення заходу інспекторами Держпраці було роз’яснено про права інвалідів під час працевлаштування та трудової діяльності, передбачених нормами діючого законодавства.

   Під час проведення заходу інспекторами Держпраці було роз’яснено права на працевлаштування, освіту і професійну підготовку осіб з інвалідністю та обов’язки роботодавців, передбачених статтею 172 Кодексу законів про працю та Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» (далі - Закон № 875).

    Особливу увагу приділили гарантіям для працівників з інвалідністю щодо:

  • режиму роботи на умовах неповного робочого дня (неповного робочого тижня) та пільгові умови праці;
  • переведення на легшу роботу з дотриманням рекомендацій медико-соціальної експертизи;
  • переважне право залишення на роботі (у випадку скорочення чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці);
  • право дострокового припинення укладеного з ним строкового трудового договору;
  • навчання та перекваліфікації інвалідів відповідно до їх медичних рекомендацій;
  • надання щорічної відпустки та відпустки без збереження заробітної плати.

    Особливості надання відпусток особам з інвалідністю полягає в тому, що на відміну від звичайних працівників, працівники-інваліди, які недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві. А працівники, які вже тривалий час працюють на підприємстві, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (ст.10 Закону України «Про відпустки»). Тривалість щорічної основної відпустки для працівників-інвалідів становить:

  • для інвалідів I і II груп – 30 календарних днів;
  • для інвалідів III групи – 26 календарних днів.

    Відпустка без збереження заробітної плати особам з інвалідністю надається за їхнім бажанням щорічно інвалідам III групи до 30 календарних днів, інвалідам I і II груп - 60 календарних днів (п.6 та 7 частини першої ст.25 Закону України «Про відпустки»).

   Наприкінці зустрічі було наголошено на обов’язок роботодавців надавати роботу особам з інвалідністю відповідно до вимог діючого законодавства, так як держава гарантує їм рівні можливості вести повноцінний спосіб життя згідно з їх індивідуальними здібностями та інтересами.

 

Прочитано 302 раз Последнее изменение Понеділок, 14 Січень 2019 07:03
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация