Версия для печати
П'ятница, 21 Грудень 2018 13:20

ГУ Держпраці інформує про організацію безпеки робіт під час зимових погодних умов

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує про організацію безпеки робіт під час зимових погодних умов

    В зимовий період часто спостерігається різке зниження температури повітря, у зв’язку з чим Головне управління Держпраці у Луганській області нагадує керівникам підприємств, що порядок виконання робіт за певних погодних умов визначається будівельними нормами і правилами, нормативно-правовими актами з охорони праці, проектно-технологічною документацією (проекти виконання робіт, технологічні карти), інструкціями з експлуатації конкретних механізмів, машин, устаткування та інструкціями з охорони праці.
    Кліматичний (зокрема температурний) чинник впливає як на працездатність людини, так і на функціонування засобів виробництва. Низькі (та підвищені) температури повітря у робочій зоні належать до фізичних шкідливих і небезпечних факторів. Роботу за температури повітря -10 °С і нижче слід визнати такою, що проводиться у шкідливих умовах праці. За температури повітря, нижчої від -30 °С, клас умов праці визначається як «небезпечний». У таких умовах не допускається проведення робіт, крім невідкладних. Роботодавець має прийняти відповідне рішення у разі раптового різкого погіршення погодних умов.

    Обов’язок визначати відповідність робочого середовища встановленим нормам і правилам покладають на службу охорони праці. У разі настання погодних умов, за яких необхідно припинити роботи на відкритому просторі, працівники служби охорони праці:

1. Вживають заходів із фіксації погодних параметрів — складають відповідний акт, звертаються за довідкою до територіальної метеослужби тощо;

2. Надають керівнику підприємства доповідну записку з обґрунтуванням необхідності припинення певних робіт (з посиланнями на нормативно-правові акти).

    Рішення про призупинення робіт оформлюють наказом, яким водночас оголошують початок простою структурних підрозділів, певних категорій працівників та окремих працівників, задіяних у роботах на відкритому повітрі. У наказі зазначають:

  • дату (за необхідності — час) початку простою;
  • структурні підрозділи і категорії працівників, роботу яких припинено;
  • місцезнаходження працівників під час простою (на території або у приміщеннях підприємства, вдома);
  • порядок оповіщення працівників про закінчення простою.

 

 

Прочитано 303 раз Последнее изменение П'ятница, 21 Грудень 2018 13:22
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии