UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 21 Грудень 2018 13:11

Під час семінару з працівниками ПрАТ ВНЗ «МАУП» Питання електробезпеки обговорено

Оцените материал
(0 голосов)

Під час семінару з працівниками ПрАТ ВНЗ «МАУП» Питання електробезпеки обговорено

    Інспекторським складом відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області при проведенні превентивних заходів з попередження травматизму та аварій на виробництві приділяється увага заходам з попередження травматизму на підприємствах, а також заходам з профілактики професійних захворювань.

    Так, 19 грудня 2018р. проведено семінар за темою «Електробезпека» на ПрАТ ВНЗ "МАУП" (м. Сєвєродонецьк)

    Під час семінару було розглянуто та обговорено наступні питання:

  1. Надання інформації аналізу загальної кількості виробничих нещасних випадків щодо електробезпеки.
  2. Формування знань про електробезпеку та причини електротравм на виробництві при вивченні безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах.

    По першому питанню порядку денного головний державний інспектор відділу державного
нагляду в хімічній промисловості надав інформацію щодо аналізу загальної кількості виробничих нещасних випадків свідчить, що кількість електротравм становить 1,0-1,5%, а в енергетиці навіть 3-5%. Але серед нещасних випадків зі смертельним наслідком електротравми становлять 20-40% на виробництві, а в енергетиці до 60%, займаючи одне з перших місць. При цьому 60-85% смертельних уражень електричним струмом відбувається в електроустановках напругою до 1000 В (127-380 В).

    Безпека людини на виробництві залежить від багатьох факторів і, зокрема, від рівня електробезпеки. Грамотне вирішення проблеми електробезпеки має забезпечувати людині використання електричної енергії в будь-яких умовах без ризику для життя. Електробезпека - це система організаційних та технічних заходів і засобів, які забезпечують захист людей від шкідливого та небезпечного електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля та статичної електрики.

    Сучасне виробництво нерозривно пов'язане з використанням електроенергії. В умовах експлуатації потужних енергосистем, електричних машин та апаратів, розвитку обчислювальної техніки і приладобудування, роботизації та комп'ютеризації виробництва важливого значення набуває проблема в електробезпеці – захисті електротехнічного персоналу та інших осіб, які обслуговують електроустаткування від ураження електричним струмом.

    По другому питанню порядку денного у відповідності з Національною доктриною розвитку освіти до складу пріоритетних напрямів державної політики щодо її розвитку входить розвиток системи безперервної освіти та навчання протягом життя. Ці принципи використовуються при підготовці, перепідготовці і підвищення кваліфікації за робітничими професіями в професійно-технічних навчальних закладах; підготовці спеціалістів у вищих навчальних закладах та при навчанні і підвищення кваліфікації працівників та посадових осіб. Стаття Закону «Про охорону праці» «Навчання з питань охорони праці» визначає, що всі працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії. У статті висвітлюється надзвичайно важлива проблема всіх часів та народів пов’язана з безпекою людей в процесі їх трудової діяльності. Розглядаються питання формування знань про електробезпеку. Аналізуються причини електротравм на виробництві у процесі роботи людей з електричними установками, приладами та пристроями та електрообладнання, яким доводиться користуватися працівникам на виробництві. Розглядаються питання щодо подолання проблеми електротравм на виробництві, яка може бути вирішена лише переглядом та вдосконаленням системи професійного навчання у вищих навчальних закладах.

    Під час семінару звернута особлива увага керівників суб’єктів господарювання на охорону життя і здоров’я усіх осіб, які перебувають у закладах освіти, на належні, безпечні, нешкідливі і здорові умови праці персоналу у процесі їх трудової діяльності, на своєчасність проведення заходів для поліпшення стану охорони праці в закладах освіти.

        

      

 

Прочитано 334 раз Последнее изменение П'ятница, 21 Грудень 2018 13:14
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация