UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 21 Грудень 2018 11:41

Фахівцями ГУ Держпраці проведено семінар для інспекторів праці

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено семінар для інспекторів праці

    Заступником начальника Головного управління Держпраці у Луганській області та фахівцями Управління з питань праці Головного управління проведено семінар для представників міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, які отримали посвідчення інспекторів праці та на яких планується покладання обов’язків інспекторів праці.

    Під час семінару фахівці ГУ Держпраці детально зупинились на законодавчих актах України щодо делегованих повноважень органам місцевого самоврядування в частині здійснення на відповідних територіях контролю за дотриманням трудового законодавства підприємствами, установами і організаціями.

    У ході семінару було наголошено на тому, що право перевіряти додержання законодавства про працю та зайнятість населення органам місцевого самоврядування делеговано Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII. Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад зможуть перевіряти будь-які підприємства, установи та організації, усіх форм власності, а також фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників і накладати штрафи, відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 26 квітня 2017 року № 295.

засідання праця 20.12.18. 2засідання праця 20.12.18. 5засідання праця 20.12.18. 10 копия

   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

      Також, представникам органів місцевого самоврядування були надані роз’яснення, що відповідно до зазначеного Порядку інспекторами праці є посадові особи Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів рад, посадовими обов’язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, що видається Держпраці.

    Підставою для видачі посвідчення інспектора праці посадовій особі виконавчого органу ради є лист сільського, селищного, міського голови, до якого додається заповнена картка обліку даних інспектора праці відповідно до форми, затвердженої Мінсоцполітики.

    Посадові особи Управління Держпраці здійснюватимуть нагляд щодо забезпечення ефективного здійснення виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад повноважень, визначених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та центральними органами виконавчої влади повноважень, визначених частиною другою статті 259 КЗпП України. 

     Завершився семінар обговоренням нагальних питань стосовно роботи інспекторів праці та наданням відповідей на численні запитання.

 

Прочитано 321 раз Последнее изменение П'ятница, 21 Грудень 2018 12:29
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация