UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 20 Грудень 2018 14:19

Співробітниками ГУ Держпраці проведено засідання Ради фахівців будівельної галузі

Оцените материал
(2 голосов)

Співробітниками ГУ Держпраці проведено засідання Ради фахівців будівельної галузі

    Співробітниками відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області 20 грудня 2018р. у м. Сєвєродонецьку було проведено засідання Ради фахівців будівельної галузі.

    У заході взяли участь начальник та інспектори відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами, інспектор відділу розслідування, аналізу та обліку аварій виробничого травматизму ГУ Держпраці у Луганській області, представник Луганської обласної організації профспілки працівників МЖК та КМС України, представник Фонду соціального страхування України у Луганській області та представниками підприємств будівельної галузі області.

    В ході засідання фахівці ГУ Держпраці у Луганській області розповіли членам громадської ради про особливості виконання «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» (згідно з наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050). Так, згідно розділу ІІ, п.3 замовник або керівник будівництва зобов’язаний не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт направити у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про виконання будівельних робіт за формою згідно з додатком 2 до цих Мінімальних вимог одному із таких випадків:

  • якщо передбачена тривалість будівельних робіт перевищує 30 робочих днів і на будівельних роботах одночасно буде зайнято понад 20 працівників та фізичних осіб;
  • якщо планований обсяг виконання будівельних робіт перевищує 500 людино-днів.

    Згідно з розділом ІІ, п.1, замовник або керівник будівництва призначає одного або кількох координаторів з питань охорони праці.

    Також в ході засідання говорили про навчання інженерів з охорони праці для виконання функцій координатора з охорони праці, атестацію робочих місць за умовами праці, деякі особливості організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року.

засідання ктлн 20.12.18. 1

  засідання ктлн 20.12.18. 3 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

    Увагу учасників засідання було звернено на своєчасне отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а також декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам Законодавства з питань ОП. 

    З присутніми було обговорено результати аналізу виробничого травматизму в 2018 році. Завідувач сектору страхових експертів з охорони праці Сєвєродонецького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганський області проінформував про нещасні випадки що стались у 2018 році, про рівень проведення профілактичних заходів спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров’ю працівників.

    За результатами обговорення зазначеної інформації вирішили:

  1. Підвищити рівень організації проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров’ю працівників.
  2. Проводити вивчення та сприяння впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працівників.
  3. Посилити контроль за виконанням службових обов’язків осіб, відповідальних за безпечне виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки та станом охорони праці на робочих місцях виробничих дільниць шляхом проведення цільових перевірок (за конкретними напрямами) комісіями підприємств.
  4. Забезпечити належний контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, положень та актів з охорони праці, що діють в межах підприємства.
  5. Інформувати та надавати роз’яснення працівникам підприємств з питань охорони праці.
  6. Проводити обмін досвідом у сфері організації систем управління охороною праці на підприємствах галузі. 

 

Прочитано 324 раз Последнее изменение П'ятница, 21 Грудень 2018 12:07
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация