UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 18 Грудень 2018 14:48

ГУ Держпраці інформує щодо дій у випадку переохолодження та обмороження

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо дій у випадку переохолодження та обмороження

    В Луганській області спостерігається зниження температури повітря, у зв’язку з чим Головне управління Держпраці у Луганській області нагадує роботодавцям та працівникам, які під час виконання трудових обов’язків перебувають на відкритому морозному повітрі, про небезпеку, яка може виникнути внаслідок тривалого перебування на відкритих площадках, а саме – переохолодження організму та обмороження частин тіла.

    Тож, нагадуємо, як діяти у випадку переохолодження та обмороження.

    Ознаки переохолодження: озноб, в’ялість, втома, сонливість, яка може перейти у дрімоту та сон, послаблення дихання та сердечної діяльності, зниження температури тіла.

    При обмороженні відмічається порушення кровообігу – спочатку у шкірі, а потім і в глибше розташованих тканинах. Обморожена частина тіла становиться блідою, холодною та нечутливою, та   якщо своєчасно не прийняти заходи , можливо статися її омертвіння. Частіше усього ( в 90% випадків) від обмороження страждають пальці ніг та рук, ніс та вуха.

    У випадку обмороження необхідно діяти залежно від ступені обмороження, ступені загального охолодження організму, його віку та наявних захворювань. Перш за все треба припинити вплив холоду, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах, щоб не допустити розвиток інфекційних ускладнень. Потерпілого слід відвести у найближче тепле приміщення , зняти з нього взуття та верхній одяг, шкарпетки та рукавички. При цьому треба викликати «швидку» для надання потерпілому кваліфікованої лікарської допомоги.

   Заборонено розтирати уражені ділянки снігом, тому що можливо пошкодити кровоносні судини. Не рекомендовано зігрівати обморожені кінцівки біля костра, неконтрольовано використовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це може погіршити хід обмороження. Обморожені ділянки тіла та кінцівок заборонено змазувати жиром та мазями, розтирати спиртом.

    Відповідно до статті 168 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівникам, які працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, мають надаватися спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час.

    Роботодавець зобов’язаний обладнувати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників. Погодні умови, за яких необхідні спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, тривалість і кількість перерв, переліки працівників, які наділяються правом на них, визначають у колективних (трудових) договорах. Доцільний захід з організації робіт при знижених температурах на відкритих територіях — складання графіків робіт.

    Відповідно до підпункту 6.2.10 ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення» для працюючих на відкритому повітрі мають бути облаштовані інвентарні приміщення для захисту від атмосферних опадів та обігрівання, максимальна відстань до яких не більше 50 м.

    Правила з охорони праці при будівництві та ремонті об’єктів житлово-комунального господарства (НПАОП 45.2-1.02-90) теж містять норму про необхідність забезпечення, зокрема каменярів, приміщеннями для обігріву (пп. 6.4.34 НПАОП 45.2-1.02-90). Площа такого приміщення має бути визначена з розрахунку 0,1 м² на одного працівника в найчисленнішу зміну (за винятком тих, які використовують місцеві установки променевого обігрівання) і не має бути меншою, ніж 8 м² (пп. 3.8.56 НПАОП 45.2-1.02-90).

 

Прочитано 196 раз Последнее изменение Вівторок, 18 Грудень 2018 14:51
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация