UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 14 Грудень 2018 09:38

Інспектор ГУ Держпраці обговорив з працівниками ТОВ «Квалітет-1» дотримання вимог охорони праці під час виконання робіт на висоті

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектор ГУ Держпраці обговорив з працівниками ТОВ «Квалітет-1» дотримання вимог охорони праці під час виконання робіт на висоті

    Протягом тижня інспекторським складом відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено ряд превентивних заходів щодо різноманітних аспектів охорони праці з працівниками підприємств області.

    Одним з таких заходів стала нарада щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання робіт на висоті, яку було проведено інспектором відділу з посадовими особами ТОВ «Квалітет-1» (м. Кремінна). Метою заходу було профілактика виробничого травматизму та покращення безпечних умов праці під час виконання робіт на висоті. В ході наради інспектор ГУ Держпраці надав та обговорив з присутніми наступну інформацію.

    За 10 місяців 2018 року в Україні під час виконання робіт на висоті травмовано 194 працівника, з них – 77 смертельно. Аналіз причин нещасних випадків свідчить про низький рівень виконання посадовими особами та робітниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці. За 10 місяців поточного року виробничого травматизму під час виконання робіт на висоті у машинобудівній галузі Луганщини не зареєстровано.

    Увагу учасників наради було сконцентровано на забезпеченні керівниками та посадовими особами підприємств виконання вимог безпеки і охорони праці під час здійснення, монтажу (демонтажу) конструкцій і обладнання, ремонту, реконструкції, експлуатації об’єктів згідно з НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті».

    Фахівець ГУ Держпраці наголосив, що для створення безпечних умов праці під час виконання робіт на висоті необхідно:

  • забезпечити наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо;
  • забезпечити працівників необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням;
  • виконувати у повному обсязі організаційні та технічні заходи;
  • застосовувати технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані необхідною технічною документацією;
  • забезпечити необхідну освітленість на робочих місцях та безпечні проходи до них;
  • вживати заходи щодо усунення або зменшення впливу шкідливих та/або небезпечних факторів;
  • враховувати метеорологічні умови, а також стан здоров’я працівників, які виконують роботи на висоті.

    Було зазначено, що до виконання робіт на висоті допускаються особи, не молодше 18 років. Роботи, які виконуються на висоті понад 1, 3 м, повинні здійснюватись суб’єктом господарювання тільки на підставі Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

   Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці у Луганській області наголосив, що пояси запобіжні мають відповідати вимогам стандартів та технічним умовам. Обов’язковим є проведення один раз на шість місяців випробувань поясів статистичним навантаженням. Задля забезпечення контролю за технічним станом та термінами придатності засобів захисту в підрозділах підприємства, які їх застосовують, необхідно вести «Журнал обліку та зберігання засобів захисту».

 

Прочитано 263 раз Последнее изменение П'ятница, 14 Грудень 2018 09:41
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация