UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 07 Грудень 2018 12:59

Дотримання вимог безпеки під час виконання робіт на висоті обговорено в ході наради з працівниками ПП «Хімпостачальник»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Дотримання вимог безпеки під час виконання робіт на висоті обговорено в ході наради з працівниками ПП «Хімпостачальник»

    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки згідно планів роботи та Наказу Головного управління Держпраці у Луганській області від 26.11.2018р. № 554 «про проведення заходів» з метою профілактики виробничого травматизму, зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт на висоті проведена низка превентивних заходів на піднаглядних підприємствах.

    Так, 04 грудня 2018 року в Приватному підприємстві «Хімпостачальник» була проведена нарада за темою: «Дотримання вимог безпеки та охорони праці під час виконання робіт на висоті». До присутніх було доведено, що аналізуючи динаміку та стан виробничого травматизму на піднаглядних підприємствах можна зробити висновок, що приблизно на десять травмувань приходиться одна травма, яка отримується в наслідок падіння потерпілого з висоти. Такі види травм мають досить тяжкі наслідки, а іноді й навіть летальні. Причинами таких нещасних випадків загалом є невикористання засобів індивідуального захисту або неправильна організація проведення робіт на висоті.

    Роботи на висоті – це роботи, що виконуються на висоті 1,3м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, а також на відстані менше 2м від неогороджених перепадів на висоті 1,3м і більше. Було зазначено, що відповідальність за створення безпечних умов праці на кожному робочому місці, де виконуються роботи на висоті, покладається законодавством на роботодавця. Під час наради було звернуто увагу на те, що до робіт на висоті допускаються особи, не молодше 18 років, та які пройшли:

  • професійний добір відповідно до переліку робіт, де є потреба у професійному доборі;
  • медичний огляд відповідно до вимог Положення про медичний огляд працівників певних категорій;
  • спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці;
  • навчання та перевірку знань з протипожежної безпеки осіб, які виконують вогневі роботи на висоті.

    Основним засобом індивідуального захисту під час виконання робіт на висоті є запобіжний пояс, який повинний захистити людину від падіння з висоти та підтримки людини під час роботи та в разі падіння. Також до засобів захисту від падіння з висоти належать: каски, страхувальні канати, запобіжні верхолазні пристрої, огородження, захисні сітки, знаки безпеки та інші.

    На кожному підприємстві затверджується наказом перелік робіт на висоті, які виконуються за нарядами-допусками. Роботи не передбачені цим переліком, виконуються за розпорядженнями осіб, яким надано право видачі нарядів (розпоряджень). Також працівникам перед початком роботи повинен проводитись цільовий інструктаж.

    Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці зазначив, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Така робота повинна проводитися щоденно з кожним працівником окремо, з урахуванням особливостей його робочого місця.

 

Прочитано 293 раз Последнее изменение П'ятница, 07 Грудень 2018 13:01
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация