UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 04 Грудень 2018 08:09

Фахівці ГУ Держпраці провели засідання круглого столу із суб’єктами господарювання галузі дорожнього будівництва

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівці ГУ Держпраці провели засідання круглого столу із суб’єктами господарювання галузі дорожнього будівництва

    У відповідності до окремого доручення голови Державної служби України з питань праці № 237/52-18 від 30.10.2018 року, протягом листопада 2018р. фахівці Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах які виконують роботи з будівництва, ремонту та утримання автошляхів.

    Зокрема, 28 листопада 2018 року в залі засідань ДП «Луганський облавтодор» відбувся круглий стіл з метою профілактики виробничого травматизму, під час проведення робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів в умовах погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період.

    До участі у зазначеному заході були запрошені представники місцевої державної адміністрації, Національної поліції України, суб’єктів господарювання галузі дорожнього будівництва: ДП «Луганський облавтодор», КП "Кремінський Агрошляхбуд", КП "Лисичанський Шляхрембуд".

    У порядку денному були зазначені основні критерії та концепція роботи Державної служби України з питань праці та, зокрема, ГУ Держпраці у Луганській області. До відома присутніх було доведено інформацію про:

 • напрямки діяльності Головного управління Держпраці у Луганській області і Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та дії з досягнення основної мети – збереження здоров’я та життя працівників, які задіяні на виробництві, створення відповідних умов праці;
 • вимоги до засобів індивідуального захисту та процедуру проведення оцінки їх відповідності Технічному регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. за № 761. Про правила маркування засобів індивідуального захисту знаком відповідності Технічним регламентам; про процедуру введення засобів індивідуального захисту в обіг. Наведено приклади декларації про відповідність продукції Технічному регламенту та зображення знаку відповідності Технічним регламентам;
 • вимоги правил охорони праці під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг; ведення відповідної документації стосовно обліку обладнання, устаткування та пристроїв; розробці інструкцій та проведення інструктажів; аналіз причин настання нештатних випадків та аварійних ситуацій; покрокові дії при настанні нещасного випадку; про зміни в нормативно-правових актах з охорони праці щодо робіт підвищеної небезпеки;
 • вимоги до засобів організації дорожнього руху відповідно до ДСТУ 4100-2002; обладнання безпечної зони для працівників; складання та затвердження схеми заїзду, а також виїзду автомобілів із зони робіт.

    З учасниками круглого столу було детально обговорено обов’язки працівників з охорони праці, розглянуто види відповідальності працівників за порушення вимог з охорони праці, контроль за складанням матеріалів розслідування нещасних випадків, окремо зазначено відповідальність за порушення законодавства в сфері державного ринкового нагляду.

    Наприкінці заходу фахівці ГУ Держпраці у Луганській області надали відповіді на запитання керівників та інженерів з охорони праці підприємств. За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками круглого столу були прийняті наступні рішення:

 1. Здійснювати постійний моніторинг стану охорони праці, забезпеченості, наявності, утримання, сертифікації спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту на підприємстві.
 2. Дотримуватися своєчасного проведення:
 • інструктажів з охорони праці;
 • навчання персоналу, залученого до робіт з підвищеною небезпекою із застосуванням ЗІЗ;
 1. Під час розслідування та складання матеріалів розслідування, за наявності (або відсутності) ЗІЗ, внаслідок чого стався нещасний випадок, обов’язково зазначати це в матеріалах розслідування, у тому числі перелік ЗІЗ працівників, якими вони повинні забезпечуватись згідно нормам.
 2. Працівникам, що виконують роботи підвищеної небезпеки із застосуванням ЗІЗ підвищити увагу, обережність і відповідальність при виконанні даних видів робіт.
 3. Отримані на заході відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів. 

               

 

Прочитано 350 раз Последнее изменение Вівторок, 04 Грудень 2018 08:12
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация