UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 03 Грудень 2018 12:51

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл в Кремінській районній адміністрації

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл в Кремінській районній адміністрації

    29 листопада 2018 року інспектори відділу додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці та сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області провели засідання круглого столу в Кремінській районній адміністрації.

   Під час заходу були розглянуті такі теми, як «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру», «Відповідність засобів індивідуального захисту та промислового обладнання Технічним регламентам», «Легальна зайнятість», «Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

    Головним державним інспектором сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління на виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці №3 від 14 грудня 2017 року «Про стан здійснення ринкового нагляду Державною службою України з питань праці» роз’яснив присутнім алгоритм взаємодії між Головним управлінням Держпраці у Луганській області, лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. за № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру».

    Також на засіданні круглого столу були обговорені наступні питання:

  • загальні питання щодо здійснення державного ринкового нагляду;
  • сфера відповідальності органів державного ринкового нагляду та перелік видів продукції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. за № 1069, щодо яких відповідний орган ринкового нагляду здійснює ринковий нагляд;
  • вимоги до засобів індивідуального захисту та промислового обладнання, яке експлуатується підприємствами та організаціями, забезпечення їх відповідності Технічним регламентам;
  • участь органів державного ринкового нагляду у виявлені причин настання нещасних випадків виробничого характеру, в процесі розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

    Розглядаючи тему «Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», інспектори Управління з питань праці звернули увагу присутніх на норми Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-12. Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», для підприємств установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

    Зазначено, що з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Акцентовано увагу на статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», якою передбачено сплату підприємствами, установами, організаціями адміністративно-господарських санкцій за недодержання умов цього Закону, зазначених в статті 19. Також надано інформацію щодо наслідків нелегальної зайнятості для працівників й роботодавців, про порядок оформлення найманих працівників та нове в трудовому законодавстві.

Наголошено роботодавцям на тому, що за порушення вимог трудового законодавства до юридичних осіб незалежно від форми власності та підпорядкованості та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, можуть бути застосовані заходи фінансової відповідальності. Розмір штрафів залежить від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого у відповідному році.

 

Прочитано 313 раз Последнее изменение Понеділок, 03 Грудень 2018 12:54
Автор

Автор-редактор статей

Последнее от Автор

Похожие материалы (по тегу)

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация