UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 03 Грудень 2018 08:06

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар для роботодавців м. Рубіжного

Оцените материал
(0 голосов)

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар для роботодавців м. Рубіжного

    За участю інспекторів відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області 28 листопада 2018 року в Рубіжанському міському центрі зайнятості з нагоди проведення «Декади зайнятості для людей з інвалідністю» відбувся семінар з роботодавцями.

    З метою привернення уваги до проблем людей з інвалідністю, зокрема реалізації їх прав на зайнятість, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, під час проведення заходу інспекторами ГУ Держпраці було роз’яснено про обов’язок роботодавців надавати інвалідам роботу передбачено статтею 172 Кодексом законів про працю України.

    Під час семінару було також розглянуто основні норми Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII (далі Закон № 875), а саме:

  • створення для працевлаштування інвалідів робочі місця;
  • забезпечення таких умови праці, які відповідали б вимогам їх індивідуальних програм реабілітації;
  • надання інших соціально-економічних гарантій, передбачених законодавством.

    Звернули увагу на таке питання, як настання інвалідності під час виконання посадових обов’язків працівником внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання. У таких випадках роботодавець зобов’язаний здійснювати підбір робочого місця чи обладнання для зазначеного працівника. При цьому належить брати до уваги побажання інваліда, його професіоналізм та обов’язково враховувати рекомендації МСЕК.

    Представникам підприємств було нагадано, що згідно зі статтею 19 Закону № 875 для всіх роботодавців (підприємств, зокрема неприбуткових, а також підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю) встановлено обов’язок додержувати виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Такий норматив роботодавець розраховує самостійно, він повинен становити 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу роботодавця за рік, а якщо в роботодавця працює від 8 до 25 осіб — в кількості одного робочого місця. Особливість у тому, що цей норматив вважатиметься для роботодавця виконаним, якщо інваліда працевлаштовано не за сумісництвом, а як основного працівника (частина п’ята ст.19 Закону № 875). При цьому не має принципового значення, досяг інвалід пенсійного віку чи ні, головне — щоб був працездатним. Також законодавство не встановлює залежність виконання нормативу від групи інвалідності працівника. Інваліди-надомники теж зараховуються до виконання нормативу працевлаштування інвалідів, оскільки згідно з підпунктом 2.4.5 Інструкції № 286 від 28 вересня 2005 року «Про затвердження Інструкції зі статистики кількості працівників» вони є штатними працівниками підприємства.

    Також під час заходу було акцентовано увагу на відповідальності роботодавців за невиконання ними нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. За це порушення законодавством передбачено наступну відповідальність: адміністративно-господарські санкції та пеня, сплата яких відбувається відповідно до вимог Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою № 70 від 31 січня 2007 р. Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Крім того, згідно із частиною другою статті 188¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення, за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та за неподання або невчасне подання роботодавцем у Фонд захисту інвалідів звітності щодо посадових осіб, які мають право приймати та звільняти з роботи фізичних осіб, які використовують найману працю, передбачено відповідальність у вигляді адміністративного штрафу в розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

               

 

Прочитано 312 раз Последнее изменение Понеділок, 03 Грудень 2018 08:10
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация