UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 29 Листопад 2018 06:30

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар з питань регулювання праці осіб з інвалідністю для роботодавців м. Лисичанська

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар з питань регулювання праці осіб з інвалідністю для роботодавців м. Лисичанська

    Інспекторами відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області разом з фахівцями Лисичанського міського центру зайнятості та Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради та 28 листопада 2018 року в приміщенні Лисичанського міського центру зайнятості проведено семінар з питань регулювання праці осіб з інвалідністю в Україні.

    У заході прийняли участь понад 15 роботодавців міста, представників як господарської діяльності, так і бюджетних установ. В ході семінару інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області були надані роз’яснення щодо норм Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-12, а саме:

  • в статті 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-12 встановлено, що з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.
  • Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», для підприємств установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
  • Акцентовано увагу на статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», якою передбачено сплату підприємствами, установами, організаціями адміністративно-господарських санкцій за недодержання умов цього Закону, зазначених в статті 19.

    Наприкінці семінару інспектори ГУ Держпраці у Луганській області відповіли на додаткові питання присутніх. Зазначений захід відбувся в рамках відзначення дня інвалідів, який встановлено 3 грудня кожного року рішенням 47-сесії Генеральної Асамблеї ООН у 1992 році.

 

Прочитано 317 раз Последнее изменение Четвер, 29 Листопад 2018 06:32
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация